Čempiones nukovusios LSU merginos finale įgijo aikštės pranašumą

Jau tapo aišku, kur vyks Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų taurės finalas ir kurios ekipos kovos dėl šio trofėjaus.

Pirmąją vietą iškovojo ir finale aikštės pranašumą įgijo šį sezoną nė karto nesuklupusios Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginos. Rasos Kreivytės auklėtinės lemiamoje reguliariojo sezone kovoje dėl pirmosios vietos savo aikštėje net 29 taškų skirtumu – 82:53 (17:17, 28:14, 17:9, 20:13) nukovė praėjusio sezono LSKL čempiones Vilniaus universiteto (VU) merginas.

Pirmoji šių komandų akistata, vykusi balandžio 25 dieną Vilniuje, baigėsi vos 4 taškų 69:65 (16:15, 19:19, 12:16, 22:15) LSU pergale.

Kaune LSU taškas į tašką kovėsi tik pirmąjį kėlinį – 17:17. Antrajame kėlinyje greitai susikrovė dviženklį pranašumą – 33:21, 38:23 ir laikėsi per saugų atstumą. Trečiajame kėlinyje skirtumas perkopė ir 20 taškų ribą bei dėl nugalėtojo nekilo jokių abejonių.

LSU komandą į pergalę vedė Deimantė Žukaitė, pelniusi 22 taškus (6/7 dvit., 2/4 trit., 4/8 baudos, 20 atk. kam.), Laura Svarytė surinko 20 taškų (10/10 baudos), po krepšiais atkovojo net 17 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų. Gabija Šegždaitė prie pergalės pridėo 15 taškų, Daugilė Šarauskaitė – 12 (12 atk. kam.).

Iš VU komandos dviženklį taškų skaičių – 21 – surinko vienintelė Livija Sakevičiūtė, 8 taškus pridėjo Justina Kraujūnaitė, 6 – Dalia Donschikytė.

LSU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 56:41.

L2

Taigi, LSKL merginų taurės didysis finalas vyks gegužės 1 dieną (trečiadienį) 17 val. LSU sporto arenoje (Sporto g. 6, Kaunas).

Kviečiame krepšinio sirgalius aktyviai dalyvauti paskutinėse šio LSKL merginų sezono rungtynėse ir uždarymo šventėje.

LSKL merginų taurės varžybose dar dalyvavo ir praėjusio sezono LSKL bronzinės prizininkės KU merginos. Jos šį sezoną nepajuto pergalės skonio: dukart nusileido LSU merginoms (Klaipėdoje – 65:87 ir Kaune – 100:65) ir pralaimėjo prieš VU atstoves (Vilniuje rezultatu 84:91, Klaipėdoje rungtynės neįvyko ir KU buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20).

LSU

Priminsime, kad praėjusio LSKL merginų sezono finale taip pat Kaune kovėsi VU ir LSU ir tąkart pajėgesnės buvo vilnietės – 91:69 (22:25, 17:16, 25:14, 27:14). Šiemet kaunietės trokšta pasiekti revanšą. Jau gegužės 1 dieną sužinosime, ar joms tai pavyks.