Česlovui Garbaliauskui – Europos universitetinio sporto asociacijos garbingas įvertinimas

Česlovui Garbaliauskui – Europos universitetinio sporto asociacijos garbingas įvertinimas

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentui (LSSA), EUSA Vykdomojo komiteto nariui, geram Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Česlovui Garbaliauskui Europos universitetinio sporto asociacija (EUSA) suteikė Garbės nario vardą.

Regalijos jam įteiktos savaitgalį Budapešte per EUSA generalinę asamblėją.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas, LSKL generalinis sekretorius, VšĮ LSKL Rėmimo fondo direktorius Paulius Matulevičius ir visa LSKL bendruomenė sveikina Česlovą Garbaliauską su šiuo garbingu įvertinimu.

„Tai ne vien mano, bet ir visų Lietuvos universitetų sporto centrų vadovų, trenerių, studentu pasiaukojamo darbo įvertinimas. Nuoširdžiai dėkoju mūsų universitetų rektoriams, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovams. Tai mūsų visų bendro vieningo darbo puikus rezultatas“, – džiaugiasi Č. Garbaliauskas.

LSSA prezidentas – septintasis Europos universitetų sporto atstovas, kuriam suteiktas EUSA Garbės nario vardas.

Sportas.info žurnalistė Marytė Marcinkevičiūtė pastebi, kad iki šiol šis vardas buvo suteiktas britui Alisonui Odeliui, kipriečiui Dinui Pavlou, portugalui Filipei Santosui, austrui Volfui Fruhaufui, šveicarui Leonzui Ederui ir vokiečiui Olafui Taborui.

Č. Garbaliauskas kartu su dabartiniu EUSA prezidentu lenku Adamu Roczeku yra vieninteliai išlikę šios asociacijos valdžioje nuo jos įsikūrimo iki šių dienų.

Č. Garbaliauskui – 72-eji. Lietuvos studentų sporto asociacijai jis vadovauja nuo pat jos įsikūrimo – 1990-ųjų.

„Mes Lietuvos studentų sporto asociaciją įkūrėme anksčiau nei 1999 metais Vienoje įsikūrė Europos universitetinio sporto asociacija. 1997-aisiais pirmieji atkūrėme ir SELL sporto žaidynes, kurios vyksta iki šių dienų ir jose dalyvauja Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos universitetų studentai“, – su sportas.info prisiminimais dalijosi Č. Garbaliauskas.

LSSA prezidentas pasakojo, kad, kai 2010 metais Vilniuje vyko EUSA Vykdomojo komiteto posėdis, buvo paskelbta, kur 2012 metais vyks pirmosios Europos universitetų sporto žaidynės.

Trys šalys pretendavo jas rengti, o nugalėjo Kordoba (Ispanija).

„Tada Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija mums skyrė pinigų ir į pirmąsias žaidynes, kuriose dalyvavo 32 šalių studentai iš 151 universiteto, išvežėme didžiulę mūsų studentų sportinę delegaciją. Pavyko iškovoti tris medalius – vieną aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos. Nuo to laiko Lietuvos universitetų studentai nuolat dalyvauja kas dvejus metus rengiamose EUSA žaidynėse. Lietuvai atstovauja mūsų studentų žaidynių čempionai arba prizininkai. Per tą laiką žaidynėse dalyvavo 565 mūsų studentai, kurie iš viso pelnė 24 medalius – 7 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos. Net penkis kartus čempionais tapo Vytauto Didžiojo universiteto studentai“, – prisiminė Č. Garbaliauskas.

2020 metais EUSA žaidynės turėjo vykti Belgrade, bet dėl pandemijos jos buvo atšauktos. Dabar jos numatytos 2022 metais Lenkijoje.

Komentarai