Kovingas LSKL merginų taurės finalas: triumfavo 11 taškų panaikinusios LSU merginos

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų taurės turnyro finalas – su intrigos prieskoniu: didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjusios ir galiausiai antroje rungtynių pusėje 11 taškų deficitą panaikinusios Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginos triumfuoja. Jos savo aikštėje po dramatiškos rungtynių pabaigos rezultatu 60:58 (10:16, 14:18, 18:10, 18:14) palaužė Vilniaus universiteto (VU) studentes.

Europos krepšinio čempionės Rasos Kreivytės treniruojama LSU komanda ilgai vargo su kovingumą ir susitelkimą demonstravusiomis VU merginomis: 23 dvikovos minutę viešnios iš sostinės pirmavo 11 taškų skirtumu -37:26.

Visgi, LSU merginos nenuleido rankų ir dar trečiojo kėlinio pabaigoje priartėjo iki 2 taškų – 42:44, o 34 dvikovos minutę persvėrė rezultatą savo naudai – 52:49.

Arši kova virė iki paskutinių susitikimo sekundžių – likus 58 sekundėms LSU pirmavo 2 taškais – 60:58 ir VU žaidėja Justina Miknaitė bandė persverti rezultatą tolimu metimu, tačiau šis atšoko nuo lanko ir tikslo nepasiekė.

Per likusį dvikovos laiką nė viena komanda nebepelnė taškų ir nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai džiaugsmo emocijas liejo LSU.

image00011image00016

Prie LSU pergalės šįkart daugiausiai prisidėjo Laurita Jurčiūtė, pelniusi 22 taškus (6/11 trit.), Daugilė Šarauskaitė pridėjo 10 taškų (7 atk, kam.), Deimantė Žukaitė – 7 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Audronė Zdanevičiūtė – 6 tšk.
VU komandą bandė gelbėti 17 taškų surinkusi Livija Sakevičiūtė ir 16 taškų (11 atk. ka,.) pridėjusi Pfeifer Lea Sophie Maria.

FINALO DVIKOVOS PROTOKOLAS

“Nežinau kas nutiko: jaudulys ar kas, kad savo namų aikštėje nekrito metimai. Labai sunkus finalas. Tai buvo tikėta, tačiau galbūt nemąstėme, kad tiek ilgai teks vytis varžoves. Džiugu, kad žaidėjos vijosi protingai – nelėkė “be galvos”, o po truputį bandė artėti,,, ir ketvirtame kėlinyje įvyko lūžis, nes mūsų žaidėjų suolas stipresnis – daugiau lygiaverčių žaidėjų. Rungtynės buvo išties finalinės – iki rungtynių pabaigos nebuvo aišku, kas laimės”, – sakė LSU trenerė Rasa Kreivytė.

image00026image00019

Nugalėtojas apdovanoję Lietuvos studentų krepšinio prezidentas (LSKL) Rimantas Cibauskas ir nusipelnęs krepšinio treneris, LSU Krepšinio studijų ir mokslo centro direktorius dr. Ramūnas Butautas pripažino, kad finalas buvo išties reto grožio.

“Kai tvyro tokia įtampa ir atkakli kova – žiūrovams tik įdomiau. Iki paskutinių sekundžių nebuvo aišku į kurią pusę pakrys pergalė”, – sakė varžybas Kaune stebėję R. Cibauskas ir R. Butautas.

Atskiro prizo sulaukė LSU žaidėja Deimantė Žukaitė, kuri pripažinta viso LSKL merginų taurės turnyro naudingiausia žaidėja.

Priminsime, kad į LSKL merginų taurės turnyro finalą LSU prasibrovė užtikrintai – vienodomis – 21 taško – persvaromis įveikusios Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) komandą (72:51) ir VU ekipą (76:55).

Finale VU komanda jau parodė nagus ir buvo labai arti revanšo.

image00002image00004

Šiemet Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų grupės taurės varžybose jėgas išbandė 3 minėtos ekipos, tačiau LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius tikisi, kad kitąmet komandų skaičius kone padvigubės.

„Kalbėjausi ir su LCC komandos atstovais. Kitąmet ši komanda turėtų prisijungti. Taip pat tikimės, kad ir VDU merginos kitąmet vėl žais LSKL. Norėtųsi, kad į LSKL grįžtų ir MRU merginos bei prisijungtų bent viena Lietuvos kolegijų komanda. Su merginų krepšiniu nėra paprasta, bet bandysime dėti visas pastangas, kad pritraukti merginas į studentų krepšinį. Norėtųsi, kad vėl būtų rengiamos ne tik LSKL merginų taurės varžybos, bet ir LSKL merginų čempionatas, kuris tęstųsi visą krepšinio sezoną“, – akcentavo J. Kurševičius.