Pergalė, atvėrusi Kauno kolegijai kelią į atkrintamąsias ir LSU dominavimas Klaipėdoje

Po daugiau nei mėnesio pertraukos sugrįžo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) kovos. A grupės komandos jau išsiaiškino lyderius ir laukia atkrintamųjų akistatų, o B grupės komandos dar tęsia kovas reguliariajame čempionate.

Šįkart labai svarbią pergalę iškovojo Kauno kolegijos (KK) krepšininkai. Šarūno Stanionio auklėtiniai išvykos rungtynėse rezultatu 90:75 (22:11, 22:14, 25:26, 21:24) nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus.

Vos septyniese rungtyniavę kauniečiai jau po dviejų kėlinių susikrovė 19 taškų persvarą – 44:25 ir laikė vadeles savo rankose.

KK ekipą į pergalę vedė net 33 taškus surinkęs Adomas Rybelis. Jis pataikė 8 iš 16 dvitaškių, 5 iš 9 tritaškių, 2 iš 6 baudos metimus, po krepšiais atkovojo 16 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Mintautas Bulanovas prie pergalės pridėjo 25 taškus, Arijus Adomauskas – 17 tšk.

MRU komandą bandė gelbėti 28 taškus (6/11 dvit., 5/9 trit., 1/2 baudos) surinkęs ir po krepšiais 11 kamuolių atkovojęs Geraldas Jonaitis. 16 taškų pelnė Kasparas Šyvokas, Mantas Šipkauskas – 9 tšk.

KK ekipa suklydo 11 kartų, o MRU – 18 kartų.

“Džiaugiamės, kad pavyko laimėti, nors rungtyniavome vos septyniese. Vieni dėl traumelių, kiti dėl šeimyninių aplinkybių negalėjo mums padėti, bet pavyko susitelkti ir laimėti. Pataikėme 16 tritaškių ir tai džiugina. Svarbiausia, kad jau užsitikrinome tai, jog grupėje neliksime paskutiniai ir tęsime LSKL sezoną”, – džiaugėsi KK treneris Šarūnas Stanionis.

Pirmasis šių komandų tarpusavio susitikimas, vykęs 2022 metų lapkričio 21 dieną, taip pat baigėsi KK ekipos pergale – 79:69.

Taigi, Kauno kolegija iškovojo labai svarbų tašką, kuri šią ekipą jau garantuotai išgelbėjo nuo paskutinės LSKL B grupės turnyro lentelės vietos.

LSU antrąkart pamokė LCC ekipą

Kitose rungtynėse Lietuvos sporto universiteto (LSU) komanda Klaipėdoje rezultatu 81:66 (19:18, 28:16, 22:11, 12:21) palaužė LCC tarptautinio universiteto komandą.

LSU_LCClcc5 lcc6 lcc7

Pirmasis kėlinys dar vyko apylygiai, tačiau antrajame kėlinyje LSU įgijo dviženklę persvarą – 41:26 ir kontroliavo žaidimą.

Kelis kartus komandas skyrė ir 24 taškai (69:45, 71:47).

LSU komandą į pergalę vedė 28 taškus surinkęs Ignas Dirda. Jis pataikė 7 iš 12 dvitaškių, 3 iš 5 tritaškių, 5 iš 5 baudos metimų ir surinko 28 naudingumo balus. Ernestas Barkus pelnė 20 taškų, Benas Balčiūnas – 14 (9 atk. kam.), Edvinas Daunys – 12 tšk.

LCC komandos gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Stefano Manavis ir 19 taškų surinkęs Nikita Sokolov.

“Neblogai žaidėme, kontroliavome visas rungtynes. Laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 36:30, rečiau klydome – 13 ir 17 klaidų. Reikia pripažinti, kad su LCC ekipa, ypač kai jie žaidžia namuose, kovoti nėra paprasta. Juk jie kartu žaidžia RKL čempionate, yra susižaidę. Šįkart mums pavyko juos nugalėti ir džiaugiamės”, – sakė LSU treneris Ramūnas Butautas.

LSU krepšininkai klaipėdiečius š sezoną įveikė jau antrą kartą. Pirmasis LSU ir LCC susitikimas, vykęs 2022 metų lapkričio 21 dieną Kaune, baigėsi LSU pergale rezultatu 90:72.