LSKL bronzos medaliai – KTU krepšininkams

LSKL bronzos medaliai – KTU krepšininkams

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) mažasis finalas pasižymėjo įnirtinga ir gražia kova, o pergalę 5 taškų skirtumu – 64:59 (14:20, 17:8, 16:11, 17:20) iš Lietuvos sporto universiteto (LSU) rankų išplėšė paskutinėmis sekundėmis šaltakraujiškiau savo aikštėje sužaidę Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai.

Kova dėl bronzos nuo pat susitikimo pradžios abiejų komandų žaidėjams kėlė jaudulio ir susikaustymo, tačiau LSU greitai trūktelėjo į priekį – 18:9.

KTU 19 dvikovos minutę išlygino rezultatą – 28:28, o dar po kelių akimirkų baudos metimą ir dvitaškį pelnęs Elvinas Antanaitis prieš didžiąją pertrauką išvedė aikštės šeimininkus į priekį – 31:28.

28 susitikimo minutę KTU susikrovė dviženklę persvarą – 35:25 ir jau atrodė, kad perlaužė rungtynių eigą, tačiau LSU nuleisti rankų neketino ir sugebėjo atkurti dvikovos intrigą.

Galiausiai iki rungtynių pabaigos KTU pranašumas ištirpo iki 2 taškų – 58:56 ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi KTU žaidėjas Rokas Brazinskas, smeigęs labai svarbų tritaškį ir padidinęs savo komandos atotrūkį iki 5 taškų – 61:56.

Kitoje aikštės pusėje tuo pačiu bandė atsakyti Redas Jakubauskas, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

LSU_ketvirti

Netrukus perduodamas kamuolį Rokas Triaušys suklydo ir dar suteikė LSU žaidėjams vilties. Įtampą dar labiau padidino Nojus Jankūnas, pataikęs dvitaškį ir baudos metimą, taip sumažinęs atsilikimą iki 2 taškų – 59:61.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus vos 16 sekundžių, LSU bandė gelbėtis pražangų taktika ir tolimais metimais, tačiau tai nepasiteisino: 1 baudą pataikė Rokas Triaušys, dvi – Ainaras Budginas, o LSU žaidėjų skuboti Robert Subotkėvič ir Eimanto Maksvyčio tolimi metimai skriejo pro šalį.

KTU triumfavo ir pasidabino 24-ojo LSKL sezono bronzos medaliais.

Prie bronzinių prizininkų pergalės daugiausiai prisidėjo Rokas Tiaušys, pelnęs 14 taškų, Ainaras Budginas surinko 10 taškų, Žygimantas Kerza, Laurynas Miknevičius ir Rokas Brazinskas (11 atk. kam.) pridėjo po 9 taškus.

LSU gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs Nojus Jankūnas ir po 13 taškų surinkę Robert Subotkevič bei Lorenas Stoškevičius.

Ramunas_Butautas_by_Augustas_Didzgalvis

KTU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais – 55:35. Būtent šį faktorių, kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį, išskyrė ir LSU treneris Ramūnas Butautas. 

„Būtent pralaimėta kova po krepšiais ir padarytų 20 klaidų – mūsų didžiausia bėda. Su tokiais rodikliai laimėti rungtynes – labai sunku. Belieka pasveikinti varžovus – jie verti šios pergalės, o mūsų studentams dar reikia pasitempti“, – sakė LSU treneris.

Visgi, R. Butautas pripažino, kad rungtynės žiūrovams kėlė daug aistrų.

„Manau, kad rungtynės tikrai buvo gražios ir žiūrovams turėjo patikti. Žaidė dvi tikros studentiškos komandos – buvo ir kovos, ir emocijų, ir daug pastangų. Visgi, keli netikslumai mums šįkart sutrukdė nugalėti“, – pridūrė R. Butautas.

image00001

KTU treneris Lukas Šimkus teigė, kad šįkart buvo daug fizinės kovos – nė viena komanda nenorėjo nusileisti, tai atspindi ir gana maži galutiniai skaičiai švieslentėje.

„Mes parodėme didesnę energiją. Šįkart mūsų kovingumas  ir nusiteikimas lėmė pergalę. Žaidėjai labai norėjo laimėti, grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio, kiekvieno aikštės centimetro. Džiaugiuosi, kad vyrai atsidavė šiai kovai ir iškovojome bronzos medalius. Mums tai – labai solidus šio sezono pasiekimas. Džiaugiamės tuo“, – neslėpdamas geros nuotaikos kalbėjo KTU treneris L. Šimkus.

image00001image00002

Priminsime, kad praėjusią savaitę Klaipėdoje vykusiame didžiajame LSKL finale triumfavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, kurie sugebėjo panaikinti 11 taškų deficitą ir galiausiai rezultatu 83:69 (17:17, 16:25, 20:17, 30:10) palaužė Klaipėdos universiteto (KU) studentus. Iki finalo klaipėdiečiai šį sezoną žingsniavo vien pergalėmis, tačiau lemiamame sezono žingsnyje suklupo ir buvo priversti tenkintis sidabro medaliais.

LSKL Mažąją taurę iškovojo Vilniaus universiteto (VU) studentai, paguodos turnyro finale rezultatu 93:69 (23:19, 23:14, 34:27, 13:9) įveikę LCC tarptautinio universiteto (LCC) studentus.

image00017

 

 

 

Komentarai