„LSKL istorijos metraštis“: ar žinojote, kad Paulius Motiejūnas prieš 20 metų tapo LSKL MVP?

Kol dėl grėsmingos COVID-19 situacijos yra susidariusi tam tikra pauzė nuo studentiškojo krepšinio kovų, tęsiame Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) istorijos apžvalgą. Šįkart rašinių cikle “LSKL istorijos metraštis” apžvelgiame trečiąjį lygos sezoną.

Perskaitę šią apžvalgą, išsiaiškinsite, kada nuspręsta atsisakyti 2 kėlinių po 20 minučių ir pereita prie 4 kėlinių po 10 minučių idėjos, sužinosite, kurios ekipos garbę gynė ir net finalo MVP tapo dabartinis Kauno “Žalgirio” komandos direktorius Paulius Motiejūnas. Šioje apžvalgoje pateikiame ir “Žvaigždžių dienos” renginio rezultatyviausius žaidėjus ir žaidėjas, daugybę istorinių nuotraukų ir dar daug kitų įdomių detalių.

Vaikinų komandos – į dvi grupes

III LSKL čempionatas startavo 2000 m. spalio 4 d. Vilniuje rungtynėmis tarp VU ir LKA studentų komandų. Kaip ir ankstesniame sezone, dalyvavo 15 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir 8 studenčių komandos.

Šis LSKL vaikinų grupės čempionatas skyrėsi tuo, kad pagal praėjusio čempionato rezultatus komandos suskirstytos į dvi grupes. Į I grupę pateko KTU, VGTU, ŠU, VPU, LKKA, KU, LTU ir į II – KMU, LŽŪU, LVA, VU, LKA, VDA ir LMA.

Studenčių čempionatas buvo vykdomas ta pačia sistema bei tvarka kaip ir praėjęs čempionatas.

Kada du kėliniai virto į keturis kėlinius?

2000 m. spalio 1 d. FIBA pakeitė krepšinio rungtynių reglamentą. Rungtynių laiką vietoje buvusių 2 kėlinių po 20 min. nuspręsta suskirstyti į 4 kėlinius po 10 minučių.

Beje, Lietuvos studentų krepšinio lygos vadovai sulaukė pasiūlymų dalyvauti bendroje buvusios SSRS respublikų studentų krepšinio lygoje. Šis pasiūlymas buvo atmestas, nes kelionių atstumai į rungtynes būtų per sunki našta ir atsilieptų studentų paskaitų bei sesijų rezultatams.

Lietuviams daug priimtinesnė pasirodė Baltijos šalių studentų turnyro idėja.

Superfinalas3Superfinalas1 - Copy

Kas tapo čempionais?

2000/2001 m. LSKL čempionate netrūko sensacijų ir užfiksuoti nauji čempionai:

KTU merginos (tr. J. Kurševičius) finale iki 2 pergalių – 2:1 įveikė VPU komandą (žaidžiančioji trenerė R. Aukštuolytė).
KTU pirmą kartą tapo LSKL čempionėmis. Čempionių komandoje naudingiausia pripažinta Vilma Narbutaitė.

Vaikinų I gr. – VDU vaikinai (tr. A. Juknevičius, M. Valančius) po labai atkaklios kovos iki 3
pergalių – 3:2 palaužė KTU (tr. H. Giedraitis). Čempionių komandoje naudingiausiu žaidėju pripažintas dabartinis Kauno “Žalgirio” komandos direktorius Paulius Motiejūnas.

Vaikinų II gr. nugalėjai – KMU komanda (treneris L. Plioplys).

8. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU). Treneris Kęstutis Kamantauskas;

Naudingiausia žaidėja – Daiva Siaurienė (KU). Ji vidutiniškai rinko po 26,7 tšk. per rungtynes.

Rezultatyviausia čempionato žaidėja – Radvyda Žeimytė (KU). Ji per vienerias rungtynes sugebėjo pelnyti 45 taškus.
Aukščiausia žaidėja – Inga Barauskaitė (VU). Jos ūgis – 189 cm.

Superfinalas8

Vaikinų I grupės komandų galutinė rikiuotė:

1. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Vyr. treneris Arūnas Juknevičius, treneris Mindaugas Valančius;
2. Kauno technologijos universitetas (KTU). Treneris Henrikas Giedraitis;
3. Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU). Treneris Algimantas Šatas;
4. Šiaulių universitetas (ŠU). Treneris Vaidutis Maziliauskas;
5. Lietuvos teisės universitetas (LTU). Treneris Vytautas Poteliūnas;
6. Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA). Trenerė Zita Nickuvienė;
7. Klaipėdos universitetas (KU). Treneris Eugenijus Milkontas;
8. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Treneris Kęstutis Grigaliūnas;

Naudingiausias žaidėjas – Gaudentas Puškorius (LTU). Jis per rungtynes rinko po 21,4 tšk.

Rezultatyviausias žaidėjas per vienerias rungtynes – Osvaldas Kurauskas (KU, 41 taškas).

Aukščiausias žaidėjas – Giedrius Martinkevičius (VPU). Jo ūgis – 207 cm.

Vaikinų II grupės komandų galutinė rikiuotė:

1. Kauno medicinos universitetas (KMU). Treneris Liutauras Kazys Plioplys;
2. Vilniaus universitetas (VU). Treneris Vytautas Bimba;
3. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU). Treneris Robertas Ragauskas;
4. Lietuvos veterinarijos akademija (LVA). Vyr. treneris Vytautas Kazlauskas, treneris Eligijus Vyskupaitis;
5. Vilniaus dailės akademija (VDA). Treneris Arūnas Grigas;
6. Lietuvos karo akademija (LKA). Treneris Ronaldas Endrijaitis;
7. Lietuvos muzikos akademija (LMA). Treneris Mindaugas Kildišius;

Naudingiausias žaidėjas – Mantas Maziliauskas (VDA), 19,1 tšk. per rungtynes.

Aukščiausias žaidėjas – Arūnas Baronas (VU, 207 cm).

Superfinalas5 - CopySuperfinalas7

Finalinių rungtynių momentai, KTU sporto salė.

III LSKL „ŽVAIGŽDŽIŲ DIENA“

2001 m. vasario 11 d. įspūdinguose „Lietuvos ryto“ arenos rūmuose vyko LSKL „Žvaigždžių diena“. Po ilgų derybų su „Lietuvos ryto“ direktoriumi Jonu Vainausku LSKL prezidentas Juozas Jankauskas, generalinis sekretorius Jonas Kurševičius ir viceprezidentas Eugenijus Verbavičius įtikino vadovą, kad arena po šventės bus sutvarkyta.

„Žvaigždžių diena“ prasidėjo snaiperių konkursu. Tarp studenčių nugalėjo KTU magistrantė Laura Bosaitė, o tarp studentų – IV kurso kariūnas Dainius Sinica.

Krepšinio estafečių konkurse triumfavo LKKA studentės ir VDU studentai.

„Vakarų“ komanda, vadovaujama trenerių Henriko Giedraičio (KTU) ir Arūno Juknevičiaus (VDU), nuo rungtynių pradžios bandė įgyti pranašumą, tačiau tik rungtynių pabaigoje rezultatu 93:85 pavyko nugalėti „Rytų“ komandą.

Naudingiausiu žaidėju tapo Tomas Kapačinskas.

Merginų „Vakarų“ – „Rytų“ rungtynėse pergalės džiaugsmą rezultatu 75:52 liejo “Vakarų” komanda, vadovaujama trenerių Rasos Kreivytės (LKKA) ir Jono Kurševičiaus (KTU). Naudingiausia žaidėja pripažinta Kornelija Balčiūnaitė (LKKA).