„LSKL istorijos metraštis“: Pauliaus Motiejūno nesustabdė ir kruvina nosis

Ar žinojote, kada Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate buvo nuspręsta įtraukti profesionalus – LKL krepšininkus ir LMKL krepšininkes? Ar jums teko girdėti, kad pastaruoju metu Eurolygoje puikiai rungtyniaujančios Kauno „Žalgirio“ komandos vadovas Paulius Motiejūnas vilkėjo VDU ekipos marškinėlius ir net prieš beveik 20 metų buvo pastebėtas bei apdovanotas „Fair play“ (kilnaus elgesio sporte) prizu?

Apie visą tai – „LSKL istorijos metraščio“ penktoje dalyje, kurioje apžvegamas 2002-2003 metų LSKL sezonas.

Penktajame LSKL sezone – net 24 komandos

2002 m. spalio mėnesį prasidėjusiame penktajame LSKL čempionate jėgas panoro išbandyti net 24 Lietuvos aukštųjų mokyklų komandos, tarp kurių – 7 merginų komandos.

Tuomet į LSKL gretas įsijungė dvi naujos aukštosios mokyklos – Vilniaus ir Kauno kolegijos.

Naujame 2002/2003 m. LSKL čempionate įvesta ir kai kurių pakeitimų: kiekvienose (tiek studenčių, tiek studentų) rungtynėse leista registruoti po dvi/du LMKL, LKL ar LKAL žaidėjas (-us). Tuo norima pakelti žaidimo lygį.

Dėl įvairių priežasčių, vieniems prašant, kitiems pageidaujant, o tretiems sutinkant, buvo pertvarkytas varžybų tvarkaraštis, pakeista LSKL čempionato formulė bei finalinių varžybų datos.

Atrodė, kad dėl viso to turėjo būti užtektinai nepatenkintųjų, bet to nebuvo. O gal ir sunkiai įsivaizduojamo nepakartojamo finalo įspūdžiai nutildė visus nepatenkintuosius.

Sveikinimo žodis

Sveikinimo zodis

Kas susižėrė prizus?

V LSKL čempionato nugalėtojomis merginų grupėje tapo LKKA studenčių komanda (trenerė Rasa Kreivytė) ir iš šios komandos naudingiausia finalinių rungtynių žaidėja išrinkta Kornalija Balčiūnaitė.

Kadangi vyko finalinio vaikinų ketverto rungtynės, buvo nutarta rungtyniauti aukštesnės kokybės Vidaus reikalų ministerijos sporto salėje Kaune.

Vaikinų I grupėje LSKL čempionais netikėtai tapo LŽŪU komanda (treneriai R. Ragauskas ir J. Makūnas) finalinėse rungtynėse rezultatu 89:79 įveikę ŠU ir 100:82 po netikėto scenarijaus įveikę VDU rinktinę (po trijų kėlinių VDU pirmavo net 18 taškų skirtumu).

Naudingiausiu žaidėju finalinėse rungtynėse tapo N. Paulauskas iš čempionų komandos.

Dar vienas netikėtumas – pirmą sezoną 2 grupėje dalyvaujanti KK komanda (vyr. treneris K. Gedminas ir asistentas E. Šemiotas) tapo nugalėtojais finale 81:62 ir 77:57 įveikę LKA studentus. Naudingiausiu finalinių varžybų žaidėju paskelbtas T. Čerkunovas iš KK komandos.

2002 m. „Fair play“ (kilnus elgesys sporte) prizu už aktyvią visuomeninę veiklą apdovanotas, sutraumuota nosimi finale žaidęs, VDU ketvirtakursis Paulius Motiejūnas (nuotraukoje žemiau su specialiu įtvaru).

6. Lietuvos teisės universitetas (LTU). Treneris Gintaras Vaitkus

7. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Vyr. trenerė Liucija Kalvaitienė, trenerė Galina Gamulienė

Naudingiausia žaidėja – Milda Sauliūtė (VDU) (vid. 29,1 taško per rungtynes).

Rezultatyviausia žaidėja per 1 rungtynes – Daiva Siaurienė (KU) (42 taškai).

Aukščiausia žaidėja – Vilma Martinkonytė (VU, 190 cm).

2002 m foto8

Vaikinų I grupės komandų galutinė rikiuotė:

1. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU). Vyr. treneris Robertas Ragauskas, treneris J. Makūnas;

2. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Vyr. treneris Arūnas Juknevičius, treneris Mindaugas Valančius;

3. Šiaulių universitetas (ŠU). Treneris Dalius Bertulis;

4. Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA). Treneris Edas Nickus;

5. Lietuvos teisės universitetas (LTU). Vyr. treneris Vytautas Poteliūnas, treneris Arūnas Umbrasas;

6. Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU). Treneris Algimantas Šatas;

7. Kauno technologijos universitetas (KTU). Treneris Henrikas Giedraitis;

8. Vilniaus universitetas (VU). Treneris Rimantas Kaminskas;

9. Klaipėdos universitetas (KU). Treneris Virgilijus Zakrys.

Naudingiausias žaidėjas Petras Šalvis (KU) (vid. 26,4 taškai per rungtynes).

Rezultatyviausias žaidėjas per 1 rungtynes Gytis Sirutavičius (VPU) (43 taškai).

Aukščiausias žaidėjas Darius Šilinskis (VDU) (216 cm).

2002 m foto1

Vaikinų II grupės komandų galutinė rikiuotė:

1. Kauno kolegija (KK). Vyr. treneris Kostas Gedminas, treneris Evaldas Šemiotas;

2. Lietuvos karo akademija (LKA). Treneris Ronaldas Endrijaitis;

3. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Treneris Darius Grigaliūnas;

4. Kauno medicinos universitetas (KMU). Treneris Liutauras Kazys Plioplys;

5. Vilniaus kolegija (VK). Treneris Stanislovas Radziulis;

6. Lietuvos veterinarijos akademija (LVA). Vyr. treneris Vytautas Kazlauskas;

7. Vilniaus dailės akademija (VDA). Treneris Arūnas Grigas;

8. Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštoji mokykla (LKFAM). Treneris Dalius Ubartas.

Naudingiausias žaidėjas Žilvinas Aleksandravičius (VDA) (vid. 28,9 taškai per rungtynes).

2002 m foto32002 m foto4 2002 m foto5 2002 m foto2

2002 m foto13 2002 m foto15

2002/2003 m. LSKL IV čempionato varžybų akimirkos

cm

V LSKL čempionato nugalėtoja – Lietuvos žemės ūkio universiteto komanda su sirgaliais. Vyr. treneris Robertas Ragauskas, treneris J. Makūnas.

V LSKL „ŽVAIGŽDŽIŲ DIENA“

„Žvaigždžių diena“ 2003 m. vasario 15 d. buvo surengta Šiauliuose, Šiaulių universiteto naujai suremontuotoje sporto salėje. Dalyvius sveikino Švietimo ministras A. Monkevičius, ŠU rektorius V. Laurutis. Laureatus ir nugalėtojus sveikino, Seimo narys, buvęs krepšininkas G. Šivickas, LSSA prezidentas Č. Garbaliauskas.

Merginų snaiperių konkursą laimėjo LKKA studentė Agnė Perednytė, vaikinų snaiperių nugalėtoju taip pat tapo LKKA atstovas Šarūnas Kryžius.

ŠU studentas Vidmantas Staponkus pademonstravęs įspūdingus šuolius, tapo „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtoju.

Merginų krepšinio komandinę estafetę laimėjo KTU studentės (J. Kurganovaitė, J. Vasauskaitė, D. Rusonytė), o vaikinų – LŽŪU studentai (R. Rukšėnas, T. Rekstys, K. Keršis).

Merginų krepšinio rungtynes laimėjo „Vakarų“ komanda, nerezultatyviose rungtynėse nugalėjo „Rytų“ rinktinę 38:31. Merginų krepšinio rungtynės vyko 4 kėlinius po 6 minutes. Geriausia „Vakarų“ komandos žaidėja pripažinta Justina Jokubauskaitė (KTU).

Vaikinų rungtynėse pergalę taip pat iškovojo „Vakarai“ 66:62. Geriausiu žaidėju pripažintas Povilas Šakinis (LKKA). Vaikinų rungtynės vyko 4 kėlinius po 8 minutes.

Šiaulių universiteto vadovybė pasistengė, kad ši žvaigždžių diena būtų meno ir sporto šventė.