LSKL merginų taurės varžybas pergale pradėjo LSU komanda

LSKL merginų taurės varžybas pergale pradėjo LSU komanda

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų grupės taurės varžybos startavo Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginų pergale. Europos čempionės Rasos Kreivytės treniruojama komanda po sėkmingiau sužaistos antros rungtynių pusės namuose rezultatu 72:51 (10:13, 17:16, 21:12, 24:10) palaužė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) komandą.

LSMU, kurios gretose daugiau mėgėjų krepšininkių, dvikovos pradžioje pirmavo prieš krepšinio profesionalių sudarytą LSU komandą – 7:2, 9:4, tačiau netrukus žaidimas išsilygino ir du pirmus du kėlinius virė atkakli – taškas į tašką – kova.

Trečiajame kėlinyje LSU, į priekį vedamos Rygos TTT žaidėjos Daugilės Šarauskaitės ir Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ žaidėjos Audronės Zdanavičiūtės, sugebėjo trūktelti į priekį – 43:36 or perimti iniciatyvą į savo rankas.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas jau skyrė dviženklė persvara – 51:41 ir skirtumas iki rungtynių pabaigos dar paaugo.

„Laimėjome, bet dvikova tikrai nebuvo lengva. Vargome du kėlinius, tik antroje rungtynių pusėje išryškėjo mūsų žaidėjų meistriškumo skirtumas“, – iškart po dvikovos kalbėjo LSU trenerė Rasa Kreivytė.

Ji akcentavo tai, kad norint demonstruoti brandesnį žaidimą, trūksta bendrų treniruočių.

„Mūsų komandą sudaro įvairių klubų krepšininkės: Laurita Jurčiūtė grįžo iš Ispanijos, Daugilė Šarauskaitė – iš Latvijos, Urtė Čižauskaitė – iš Prancūzijos. Nėra taip paprasta susirinkti į rungtynes ir demonstruoti komandinį žaidimą. Trūksta laiko susižaidimui, o LSMU komanda gi rungtyniauja Moterų lygos B divizione, tad puikiai žino vieną kitą ir yra susižaidusios. Mums dėl pergalės teko paprakaituoti“, – sakė LSU trenerė.

Šioje dvikovoje LSU komandą į pergalę vedė po 15 taškų surinkusios Daugilė Šarauskaitė (12 atk. kam.) ir Deimantė Žukaitė.

Audronė Zdanevičiūtė prie pergalės pridėjo 14 taškų, po krepšiais atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Urtė Čižauskaitė surinko 10, Laurita Jurčiūtė – 9, Vestina Keburytė – 5, Goda Kuzminskytė ir Gustė Drakšaitė – po 2 taškus.

Iš LSMU komandos išsiskyrė 14 taškų surinkusi Neda Piatkutė ir po 11 taškų pelniusios Brigita Turskytė ir Gabija Šegždaitė (10 atk. kam.). Danielė Pakulytė pridėjo 5 taškus, Agnė Pelegrimaitė – 4, Aistė Švegždaitė, Martyna Kravcenkaitė, Ines Melgar Beltran – po 2 tšk.

LSMU dažniau klydo – jų sąskaitoje 22 klaidos, o LSU suklydo 16 kartų.

Rungtynių protokolas ČIA.

Šias rungtynes stebėjęs LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius pasidžiaugė LSMU komandos kovingumu, draugiška atmosfera ir rodomu charakteriu.

„LSMU merginos išties gražiai kovėsi ir atkakliai priešinosi prieš favorites – LSU merginas. Buvo gražu stebėti šią dvikovą“, – kalbėjo LSKL generalinis sekretorius.

Šiemet Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų grupės taurės varžybose kaunasi 3 ekipos – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Vilniaus universitetas (VU), tačiau J. Kurševičius tikisi, kad kitąmet komandų skaičius kone padvigubės.

„Kalbėjausi ir su LCC komandos atstovais. Kitąmet ši komanda turėtų prisijungti. Taip pat tikimės, kad ir VDU merginos kitąmet vėl žais LSKL. Norėtųsi, kad į LSKL grįžtų ir MRU merginos bei prisijungtų bent viena Lietuvos kolegijų komanda. Su merginų krepšiniu nėra paprasta, bet bandysime dėti visas pastangas, kad pritraukti merginas į studentų krepšinį. Norėtųsi, kad vėl būtų rengiamos ne tik LSKL merginų taurės varžybos, bet ir LSKL merginų čempionatas, kuris tęstųsi visą krepšinio sezoną“, – akcentavo K. Kurševičius.

2021-2022 metų LSKL merginų taurės varžybose komandos sužais tarpusavyje ir po to dvi geriausios komandos kausis finale dėl LSKL merginų taurės.

Merginų taurės turnyro tvarkaraštis ČIA.

Komentarai