LSKL prezidentas R. Cibauskas: "Lietuviams teks įrodyti savo vertę"

LSKL prezidentas R. Cibauskas: "Lietuviams teks įrodyti savo vertę"

Sekmadienį Europos krepšinio čempionato burtų traukimo ceremonijoje Vilniuje dalyvavęs ir viską stebėjęs iš arti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) viceprezidentas ir Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas LSKL.lt skaitytojams sutiko pasidalinti įspūdžiais.

“Lietuviams šiame čempionate teks susitelkti nuo pat čempionato pradžios – laukia itin rimti varžovai: ispanai ir turkai. Šios komandos tikrai nėra dovanėlė kiekvienai rinktinei”, – kalbėjo R. Cibauskas.

- Panevėžiui galime tik pavydėti. Šiame mieste rungtyniaus didžiausi krepšinio grandai. Bet kurios iš lietuvių, ispanų ir turkų rungtynių bus įdomios, intriguojančios ir pritrauks minias žmonių. Taip pat šiame pogrupyje ir Didžioji Britanija. Žinia, šioje šalyje dirba daug lietuvių, tad visi norės pasikviesti draugų anglų į Lietuvą. Manau, į šio pogrupio varžybas bilietai bus išgraibstyti akimirksniu. Tikriausiai Panevėžys net dvigubai ar trigubai daugiau žmonių surinktų nei telpa jų arenoje.

Šiauliai taip pat patenkinti, kadangi į jų miestą atvyksta turtingų šalių atstovai. Sportinio principo kovos turėtų vykti tarp serbų, prancūzų, italų, charakterį bandys pademonstruoti ir latviai. Manau, kad ir klaipėdiečiai važiuos į Šiaulius pažiūrėti įdomių dvikovų.C grupės varžybos Alytuje bus tarsi Balkanų šalių čempionatas.

Klaipėdoje mažiau sportinio principo dvikovų, daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti rusų ir slovėnų rungtynės, o kitos dvikovos – panašaus lygio. Tačiau žiūrovų Klaipėdoje neturėtų trūkti, savais sirgaliais visuomet išsiskiria slovėnai. Rusija – šalia, tad ir jų čia netrūks. Žada atvykti nemažas būrys gruzinų. Manau, kad į Klaipėdą atkeliaus ir ukrainiečių sirgaliai. Juk Ukrainos krepšinio komandos yra pamėgusios Klaipėdą ir mūsų pajūrį – kasmet čia vasaromis ir rudens laikotarpiu naujajam krepšinio sezonui ruošiasi, stovyklauja daugybė krepšinio komandų. Bulgarai taip pat nenorės atsilikti, stengsis pareklamuoti savo šalį.

Klaipėdai reikėtų pasitelkti ir savo pajėgas – per šalių ambasadas paraginti atvykti kuo didesnį būrį krepšinio aistruolių, turistų. Norėtųsi, kad Klaipėdos arena būtų pilnut pilnutėlė. Gal pasitarnaus ir tai, kad arena bus naujai pastatyta, tad daugelis klaipėdiečių norės savo akimis išvysti šį statinį, pajusti krepšinio karštligę.Miestus suskirstė LKF

Traukiant burtus čempionato šeimininkai turėjo porą privilegijų. LKF įtikino “FIBA Europe”, jog Lietuvos, Latvijos ir Slovėnijos rinktinės pirmajame etape nežaistų vienoje grupėje. Traukiant burtus Arvydo Sabonio rankos dėka Latvijos rinktinė pateko į A grupę kartu su lietuviais, bet iškart buvo perkelta į B grupę, kuri kovos Šiauliuose.Prašydama išlygos dėl Slovėnijos rinktinės LKF aiškino, jog Panevėžyje nebus kur apsistoti gausiai slovėnų komandos gerbėjų palydai. Anot kai kurių šaltinių, per šeštadienio vakarą vykusį neformalų “FIBA Europe” ir čempionato rengėjų susitikimą Slovėnijos rinktinės atstovai pritarė lietuvių prašomoms išskirtinėms sąlygoms, bet pareikalavo, jog jų grupės varžybos vyktų Klaipėdoje. Šis slovėnų noras buvo išpildymas, kai burtų traukimo ceremonijoje buvo padaryta pauzė, per kurią LKF ir “FIBA Europe” sprendė, kuriuose miestuose žais kiekviena grupė.

“Suskirstyti kuriame mieste vyks vienos ar kitos grupės varžybos – čempionato šeimininkų prerogatyva. Nenorėjome, kad latviai ir lietuviai žaistų viename pogrupyje, norime, kad turistų srautai pasiskirstytu po visus miestus maždaug tolygiai, – sakė M. Špokas. – Norėjome, kad Klaipėdoje žaistų rusai, o Šiauliuose – latviai. Tokių būdų siekiama pritraukti daugiau turistų”.Bilietai – nuo kovo

Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto direktorius M. Špokas sakė, kad bilietai į čempionato rungtynes bus pradėti platinti nuo kovo 1 dienos.”Dėl kainos kol kas negaliu nieko pasakyti. Dar vyksta derinimai, bus keturių ekonominių klasių bilietai. Priklausys nuo vietų ir rungtynių, tačiau galiu pažadėti, kad bilietai nebus brangūs. Visą galutinę informaciją žadame paskleisti jau šią savaitę čempionato internetiniame puslapyje www.eurobasket2011.com. Pavyzdžiui, bilietų į Panevėžio grupės varžybas, kuriose žais ispanai, turkai, lietuviai, galėtume net neplatinti – jau turime tūkstančius užklausimų per ambasadas ir panašiai, tačiau norime, kad bilietai būtų visiems prieinami”, – kalbėjo pašnekovas.

Lietuvos rinktinė pirmąsias rungtynes žais rugpjūčio 31 dieną su Didžiąja Britanija.

Rugsėjo 1-ąją mūsiškiai susitiks su lenkais.

Rugsėjo 2-ąją – dvikova su turkais.

Rugsėjo 4-ąją – akistata su ispanais

Rugsėjo 5-ąją – rungtybės su atrankos turnyro dalyve (Suomija, Portugalija arba Vengrija).

A (Panevėžys): Ispanija, Turkija, Lietuva, Didžioji Britanija, Lenkija, atrankos 2-oji komanda.

B (Šiauliai): Serbija, Prancūzija, Juodkalnija, Izraelis, Italija, Latvija.

C (Alytus): Graikija, Kroatija, Juodkalnija, Makedonija, Bosnija ir Hercegovina, atrankos 1-oji komanda.

D (Klaipėda): Slovėnija, Rusija, Belgija, Gruzija, Bulgarija, Ukraina.

Antrojo etapo kovos, į kurias pateks po tris geriausias grupės komandas, bus surengtos Vilniuje, o finalinis etapas vyks Kaune. 12 rinktinių bus padalytos į dvi naujas grupes po 6 komandas (viena grupė iš A ir B pogrupių, kita – iš C ir D pogrupių). Image

Komentarai