LSKL vicečempionai liko už finalo ketverto ribos

LSKL vicečempionai liko už finalo ketverto ribos

Paaiškėjo keturios stipriausios 2018-2019 metų sezono Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato komandos, kurios tęs kovą dėl Didžiosios LSKL taurės. Tai daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, praėjusio sezono bronziniai prizininkai Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai ir Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai.

Neapsieita ir be staigmenų – sostinėje antausį nuo Vilniaus universiteto (VU) ekipos patyrę praėjusio sezono vicečempionai Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai liko už LSKL finalo ketverto ribos.

Mindaugo Stašio treniruojami klaipėdiečiai pirmąsias LSKL ketvirtfinalio rungtynes Klaipėdoje laimėjo vos 5 taškų skirtumu – 69:64 (23:11, 15:22, 14:16, 17:15), tačiau atsakomosiose rungtynėse sostinėje lyg ant bangos žaidę VU studentai atsirevanšavo su kaupu – 76:58 (17:11, 18:15, 17:15, 24:17) ir eliminavo uostamiesčio ekipą iš kovos dėl LSKL medalių.

„Esame nukraujavę. Į Vilnių atvykome antros sudėties, be savo lyderių, tačiau vis tiek turėjome kovoti ir įrodyti pranašumą prieš RKL komandą. Deja, šįkart nepavyko. Tai įrodo, kad kai kuriems mūsų žaidėjams reikia daugiau dirbti ir stengtis, kitiap su krepšiniu sieti ateities nėra ir ką svajoti. Šios rungtynės įrodė, kad laimėjo tie, kas labiau to troško ir stengėsi“, – situaciją aiškino KU komandos treneris Mindaugas Stašys.

stasys

Pasak jo, komandai dėl traumų ir kitų priežasčių negalėjo padėti Klaipėdos “Neptūno” žaidėjai Laurynas Beliauskas ir Arūnas Mikalauskas, Kėdinių “Nevėžio” narys Aidas Einikis, šiaulietis aukštaūgis Ignas Ramašauskas.

„Ernestas Jonkus ir Herkus Kumpys žaidė su pakilusia kūno temperatūra. Taigi, rezultatas dėsningas. Tokia jau situacija visą sezoną: atvykstame į rungtynes su savo lyderiais – laimime, atvykstame antros sudėties – pralaimime. Būtų labai skaudu, jei būtume atvykę pajėgiausios sudėties ir pralaimėję, o dabar – nieko keisto. Yra kaip yra. Turime, tiek treneriai, tiek žaidėjai nuryti tą karčią piliulę ir pasimokyti iš savo klaidų. Juk nieko jau nebepakeisi. Belieka palinkėti sėkmės Vilniaus universiteto komandai. Linkiu jiems iškovoti medaliuką“, – kalbėjo M. Stašys.

ku

Puikia nuotaika ir teigiamomis emocijomis tryško VU treneris Rimants Kaminskas.

„Išgyvenu puikių emocijų pliūpsnį. Mes daugybę metų siekėme prasibrauti į LSKL finalo ketvertą ir vis mums pritrūkdavo vos vienos pergalikės. Šįkart savo darbą atlikome iki galo. Tai nuostabu. LSKL finalo ketvertas mums – istorinis įvykis. Šįvakar mums – didžiulė šventė“, – kalbėjo R. Kaminskas.

Jis dėkojo savo komandos vaikinams už atsidavimą iš širdies ir kovingumą su ugnele akyse.

„Ačiū jiems labai. Kai kurie mano komandos vaikinai dar nesupranta ką padarė. Aš nuo pat dvikovos pradžios, pamatęs savo vaikinų veidus, supratau, kad mes “taškysimės” iki galo ir žūtbūt stengsimės laimėti. Taip ir įvyko. Klaipėdos komanda meistriškumu mus pranoksta, bet šįkart viską lėmė ne meistriškumas, o kovotojų savybės ir didžiulis noras nugalėti. Aš didžiuojuosi savo vaikinais“, – akcentavo R. Kaminskas.

VU komandą atsakomosiose LSKL ketvirtfinalio rungtynėse į pergalę vedė Paulius Leščinskas, pelnęs 18 taškų, Vytautas Saulis pridėjo 16 taškų (8 atk. kam.), Kipras Davidonis ir Dominykas Bučas (11 atk. kam.) – po 10 tšk.

Klaipėdos gretose po 14 taškų pelnė Tadas Poška ir Dovydas Romančenko (7 atk. kam.), po 11 – Herkus Kumpys (9 atk. kam.) ir Ernestas Jonkus, 8 – Klaidas Metrikis.

vu2

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 39:34, tačiau kur kas dažniau klydo – 22 ir 1ę klaidų. Būtent klaidos klaipėdiečius ir skandino.

LSKL pusfinalyje VU susitiks su VDU ekipa, o kitame pusfinalyje kausis LSU ir KTU ekipos. Pusfinalio nugalėtojas paaiškės iš dviejų rungtynių. Pirmosios pusfinalio rungtynės vyks sausio 28 dieną (pirmadienį) VU ir LSU aikštelėse. Atsakomosios pusfinalio rungtynės – vasario 4 dieną (pirmadienį) priešininkų arenose.

Komentarai