LSU merginos – Europos krepšinio 3×3 vicečempionės !!!

LSU merginos – Europos krepšinio 3×3 vicečempionės !!!

Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginos: Grytė Markevičiūtė, Kamilė Berenytė, Gintarė Paulauskaitė ir Deimantė Žukaitė Splite (Kroatijoje) vykusiame EUSA Europos trijulių (3×3) krepšinio čempionate iškovojo vicečempionių laurus. Lietuvaitės tik po labai atkaklios ir įtemptos kovos finale vos 2 taškų skirtumu – 14:16 nusileido Ukrainos studenčių komandai.

Pusfinalyje LSU studentės rezultatu 12:8 nugalėjo Liublianos universiteto (Slovėnija) atstoves, ketvirtfinalyje 13:8 palaužė Maskvos (Rusija) studentes, aštuntfinalyje rezultatu 10:6 įveikė ispanes.

Prieš tai grupės varžybose lietuvaitės rezultatu 16:15 nugalėjo šeimininkes – Splito atstoves ir rezultatu 8:6 palaužė prancūzes.

Iš viso pirmenybėse varžėsi 15 Europos universitetų komandų.

split1_lsu

„LSU merginos – šaunuolės. Į Europos krepšinio trijulių čempionatą vyko ne ta LSU komanda, kuri pernai tapo Europos ir pasaulio čempionėmis, o šiek tiek pakitusi ekipa. Dėl Lietuvos moterų rinktinės į Splitą negalėjo vykti pernykštės Europos ir pasaulio trijulių krepšinio čempionės Laura Svarytė, Greta Tamašauskaitė ir Neringa Skadaitė. Iš pernykštės auksinės ekipos dalyvavo tik vienintelė Grytė Marcinkevičiūtė. Nepaisant kardinalių komandos pokyčių, LSU merginos kovėsi puikiai ir sugebėjo tapti Europos vicečempionėmis. Tuo mes labai džiaugiamės ir jomis didžiuojamės. Iki aukso pritrūko labai mažai – vos porą taškelių“, – kalbėjo Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas ir Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas.

VDU-KTU_5

Be jau minėtųjų merginų pergalių per pastarąjį dešimtmetį, LSKL vadovaujant Rimantui Cibauskui (LSKL prezidentu tapo 2006 metais), studentiškas krepšinis pasiekė išties įspūdingų pergalių: 2007 metais Lietuvos studentų rinktinė Tailande tapo universiados čempione, 2011 metais Kinijoje iškovoti bronzos medaliai, VDU komanda penkis kartus dalyvavo Europos universitetų krepšinio čempionatuose (2006, 2007, 2008, 2010, 2011) ir visus kartus iškovojo aukso medalius, 2012 metais ir 2016 metais VDU komanda tapo Europos universitetų sporto žaidynių nugalėtoja, 2014 metais šį titulą iškovojo ir MRU ekipa. LSKL ekipos nuolat skina pergales tarptautiniuose turnyruose Italijoje, Izraelyje, JAV ir kitose šalyse, taip pat SELL žaidynėse. Drąsiai galima teigti, kad Lietuvos studentų krepšinis išgyvena pakilimą.

split2_lsu

Rugpjūčio 19-30 dienomis didžiulė Lietuvos sportininkų delegacija, tarp jų – vaikinų ir merginų krepšinio rinktinės, dalyvaus Taipėjuje (Taivane) vyksiančioje universiadoje. Apie universiados dalyvius, jų pasiruošimą ir kitas įdomybes pranešime jums artimiausiu metu.

Tradiciškai po skambių pergalių LSKL krepšininkus ir krepšininkes oro uoste pasitinka LSKL ir LSSA vadovai. Pateikiame nuotraukas iš ankstesnių sutikimo ceremonijų. Sekmadienį (liepos 30 dieną) 13 val. Kauno oro uoste  LSU merginas su ąžuolo vainikais ir limuzinu planuojama pasitikti ir šįkart.

lsu su su2su1

 

Komentarai