Merginų grupėje dėl medalių kovos VDU, MRU, LKKA ir KU

Baigėsi Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų pogrupio reguliarusis čempionatas ir paaiškėjo keturios ekipos, kurios tęs kovas dėl medalių.

Po lygiai pergalių (8) ir pralaimėjimų (4) surinko net trys ekipos: Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA).

Jos užėmė pirmąsias tris turnyrinės lentelės vietas. Dėl geresnio tarpusavio santykio pirmoje vietoje atsidūrė VDU, antra liko MRU, trečia – LKKA.

Ketvirtoji finalinio ketverto dalyvė – Klaipėdos universiteto (KU) ekipa (7 pergalės, 5 pralaimėjimai).

Pusfinaliai numatyti balandžio 3 dieną (sekmadienį). Pirmame pusfinalyje susitiks turnyrinės lentelės lyderės – VDU su ketvirtosios pozicijos atstovėmis – KU, antrame – antros ir trečios vietos laimėtojos (MRU ir LKKA).

Finalas ir kova dėl trečiosios vietos numatoma balandžio 15 dieną (penktadienį) Kauno sporto halėje.

Nepatekusios į ketvertuką ekipos: VU, KTU ir VPU kausis paguodos turnyre.

Paskutiniojo turo varžybose VDU krepšininkės savo arenoje 89:60 (17:18, 23:16, 28:14, 21:12) sutriuškino paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje likusias VPU studentes.

Tiesa, rungtynių pradžia VDU ekipai nieko gero nežadėjo – jos pirmąjį kėlinį net pralaimėjo – 17:18. Tai buvo tarsi šaltas dušas, kuris privertė LSKL lyderes gerokai sukrusti ir paspartinti žaidimo tempą.

Po didžiosios pertraukos žaidimą jau akivaizdžiai kontroliavo VDU ekipa.

Prie VDU ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo M. Kvedaravičiūtė – 30 taškų, E. Tarasevičiūtė pridėjo 23 taškus, I. Stankevičiųtė – 19 tšk.

VPU gretose dviženklį taškų skaičių surinko dvi krepšininkės: G. Kirstukaitė – 22, A. Augonytė – 11.

MRU merginos namuose 64:50 (17:7, 22:14, 6:14, 19:15) palaužė LKKA krepšininkes ir išsikovojo antrąją turnyrinės lentelės poziciją.

MRU nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyva į savo rankas ir jau po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą – 17:7, vėliau skirtumas buvo šoktelėjęs ir iki 18 taškų – 39:21.

Po didžiosios pertraukos LKKA ekipa dar bandė gelbėtis – trečiąjį kėlinį varžovėms leido pelnyti vos 6 taškus, o pačios surinko 14. Visgi, ketvirtasis kėlinys LKKA studentėms nebuvo toks sėkmingas ir teko susitaikyti su pralaimėjimu.

MRU: L. Aglinskaitė – 31 tšk., D. Žintikaitė – 13, R. Kontvainytė – 8 tšk.

LKKA: L. Svarytė – 15 tšk., U. Avižienytė – 9, A. Žiegytė, E. Liutkutė ir J. Šarkauskaitė – po 6 tšk.

Atkakliausia kova virė dėl penktosios turnyrinės lentelės pozicijos – VU savo aikštėje po permainingos kovos 74:77 (13:17, 18:19, 9:22, 34:19).

VU studentės po trijų ketvirčių atsiliko 18 taškų skirtumu – 40:58, tačiau net nesiruošė nuleisti rankų ir kovėsi iki paskutinės sekundės. Įspūdingai sužaidusios paskutinį ketvirtį – 34:19 sugebėjo vėl įžiebti intrigą ir buvo itin arti pergalės.

VU: S. Martinkutė – 27 tšk., V. Rakejevaitė – 14, N. Bytautaitė – 12, M. Kurpytė – 11.

KTU: D. Saurazaitė – 21 tšk., V. Kaminskytė – 17, I. Prėskienytė – 16, J. Paulauskaitė – 14 tšk.

1. VDU      12     8      4     20     2. MRU      12     8      4     20     3. LKKA     12     8      4     20     4. KU        12     7      5     19     5. VU        12     5      7     17     6. KTU      12     4      8     16     7. VPU      12     2     10     14