Merginų pogrupyje – intrigos

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų pogrupio priešpaskutiniojo turo varžybose triuškinamas pergales iškovojo ir lyderių pozicijas užsitvirtino Klaipėdos universiteto (KU) ir Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkės.

Paskutinioji vakaro kova tarp lygos autsaiderių Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkių buvo itin atkakli – nugalėtojos sprendėsi tik per pratęsimą.

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkės savo arenoje 29 taškų skirtumu – 96:67 (34:12, 23:18, 20:26, 19:11) palaužė Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstoves.

Klaipėdietės iškart perėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau per pirmąsias 10 minučių susikrovė 22 taškų persvarą – 34:12, vėliau aikštės šeimininkės šiek tiek apmažino tempą, tačiau šventė užtikrintą pergalę.

KU gretose nesustabdoma buvo I. Visgaudaitė. Ji surinko net 42 taškus (pataikė 7 tritaškius), 24 taškus pridėjo G. Gutkauskaitė, 16 – M. Grigalauskytė.

MRU: L. Aglinskaitė – 25 taškai, Š. Povilionytė – 14, S. Voitkevič – 9 tšk.

Po šios pergalės KU iš ketvirtosios pozicijos pakilo į antrąją (7 pergalės, 5 pralaimėjimai), MRU iš trečiosios vietos nukrito į ketvirtąją (7 pergalės, 4 pralaimėjimai).

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentės išvykoje 23 taškų skirtumu – 79:56 (17:10, 18:18, 23:16, 21:12) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) krepšininkes.

Po šios pergalės LKKA pakilo laipteliu aukščiau – į pirmąją poziciją (8 pergalės, 3 pralaimėjimai), VU turnyrinėje lentelėje žengia penktos (5 pergalės, 6 pralaimėjimai).

LKKA gretose dviženklį taškų skaičių surinko trys krepšininkės: A. Žiegytė – 14, J. Šarkauskaitė – 13, L. svarytė – 12.

VU: S. Martinkutė – 22 tšk., N. Bytautaitė – 18, I. Aleksaitė – 8 tšk.

Atkakliausiai vyko dvikova tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkių.

Pergalę tik po pratęsimo 89:80 (18:18, 12:19, 23:19, 23:20, 13:4) šventė išvykoje rungtyniavusios KTU žaidėjos.

KTU žaidėjos po dviejų ketvirčių buvo besivejančių vaidmenyje – 30:37, tačiau ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą, o per pratęsimą jau rungtyniavo lyg ant bangos – pačios pelnė 13 taškų, o varžovėms leido surinkti vos 4 taškelius.

VPU: G. Kirstukaitė – 29 tšk. (3 tritaškiai), E. Jucevičiūtė – 20, A. Augonytė – 12 tšk.

KTU: V. Kaminskytė – 28 tšk., I. Prėskienytė – 21, J. Paulauskaitė – 19 tšk.

Iki reguliariojo LSKL merginų pogrupio čempionato pabaigos beliko vos trejos rungtynės. Kovo 21 dieną 17.30 val. susitiks MRU su LKKA ir VU su KTU, 18 val. rungtyniaus VDU ir VPU ekipos.

Pusfinaliai numatyti balandžio 3 dieną (sekmadienį). Pirmame pusfinalyje susitiks turnyrinės lentelės lyderės su ketvirtosios pozicijos atstovėmis, antrame – antros ir trečios vietos laimėtojos.

Finalas ir kova dėl trečiosios vietos numatoma balandžio 4 dieną (pirmadienį).

Į ketveriukę nepatekusios ekipos kovos paguodos turnyre. Šių varžybų data bus paskelbta po paskutiniųjų reguliaraus čempionato dvikovų.

1. LKKA     11       8      3     19      2. KU         12       7      5     19     3. VDU       11      7      4     18     4. MRU      11      7      4     18     5. VU         11      5      6     16     6. KTU       11      3      8     14     7. VPU       11      2      9     13