Rimantui Cibauskui – 60 metų: kilimas į aukštumas ir pergalėmis klotas kelias

Rimantui Cibauskui – 60 metų: kilimas į aukštumas ir pergalėmis klotas kelias

Šiandien, gruodžio 8 dieną, 60-ąjį gimtadienį švenčia Lietuvos studentų krepšini o lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas.

Galime pasidžiaugti, kad LSKL turi išties veiklų, entuziastingą ir energijos kupiną prezidentą.

Daugelis pripažįsta, kad LSKL veidas smarkiai pasikeitė, kai jos prezidentu 2006 metų kovo 16 dieną neeilinėje konferencijoje buvo išrinktas jaunatviško polėkio ir naujų idėjų kupinas, energingas verslininkas klaipėdietis Rimantas Cibauskas. Puikiai išmanantis sportą, LSKL vadovas šioje struktūroje pritaikė pažangiausius rinkodaros bei vadybos dėsnius ir pats suteikė didelę finansinę paramą. Studentų krepšinis gana greitai pasiekė naują kokybę.

LSKL prezidentas R. Cibauskas visas studentų krepšinio lygos rungtynes 2006 – 2008 metų sezonuose perkėlė į Kauno sporto halę. Tuomet į LSKL rungtynes rinkdavosi masės krepšinio sirgalių ir tuo metu Lietuvos studentų krepšinio lyga buvo lankomiausia krepšinio lyga Lietuvoje.

Nuo to laiko LSKL prezidentas LSKL čempionatus pavertė įspūdingais renginiais su muzikos žvaigždėmis, išskirtiniais šou, o krepšinio aikštelėje galėjai išvysti ryškiausius Lietuvos krepšinio grandus.

ceremonija1vdu-cibas

„Derėtų pabrėžti vis didėjantį komandų pajėgumą. Krepšininkai turi vis daugiau motyvacijos žaisti studentų pirmenybėse. Be to, LSKL geriausiai organizuoja varžybas, rengia įvairius šou, steigia dovanas sirgaliams. Ar galite parodyti kitą tokią lygą, kurioje vyktų panašūs dalykai? Studentai eina teisingu keliu. Lygos prezidentas Rimantas Cibauskas yra labai geras organizatorius, atiduodantis tam nemažai jėgų ir lėšų. Jam atėjus į LSKL ir prasidėjo visi pokyčiai“, – viename interviu prieš kelerius metus pabrėžė buvęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, garsus treneris, treniravęs ir į aukštumas atvedęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, Vladas Garastas.

Pasak R. Cibausko, prieš tapdamas šios lygos prezidentu suprato, kad ši struktūra nėra gerai žinoma ir reikės daug pastangų bei investicijų siekiant ją išpopuliarinti. Norint atkreipti dėmesį į save, reikėjo siekti pergalių ne vien savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje.

cicibassss

Pastaraisiais metais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai – beveik visi buvę ar esami Lietuvos universitetų studentai.

„Tai taip pat daug ką pasako. Pavyko įrodyti, kad Lietuvoje studijuoti ir siekti sportinių rezultatų yra sudaromos itin geros sąlygos. Įteigdami LSKL stipendijas, ir turėjome tikslą į aukštąjį mokslą pritraukti jauną 18-19 metų sportuojantį žmogų. Juk dažnai tokio amžiaus jaunimas mąsto taip: ai, dabar sportuosiu, atsiduosiu sportinei karjerai, o mokslai universitete palauks. Mums pavyko įtikinti ir sudaryti sąlygas, kad galima paraleliai siekti aukštumų tiek moksle, tiek sporte“, – pasakojo R. Cibauskas.

Krepšininkai – dukart universiados čempionai

Per R. Cibausko LSKL prezidentavimo laikotarpį pasiekta išties įspūdingų pergalių: 2007 metais Lietuvos studentų rinktinė Tailande tapo universiados čempione, tą patį pavyko pakartoti ir 2017 metais Taivane. 2011 metais Kinijoje vykusioje universiadoje iškovoti bronzos medaliai.

universiada_cempionaisutiktuves7sutiktuvessutikimas11

LSKL pasididžiavimas – VDU komanda – daugybę kartu triumfavo Europos universitetų krepšinio čempionatuose, taip pat džiaugėsi ir Europos universitetų sporto žaidynių nugalėtojos titulais. 2014 metais šį titulą iškovojo ir MRU ekipa. LSKL ekipos nuolat skina pergales tarptautiniuose turnyruose Italijoje, Izraelyje, Kinijoje ir kitose šalyse.

Lietuvos sporto universiteto merginos sugebėjo tapti Europos universitetų žaidynių 3×3 krepšinio turnyro nugalėtojomis, taip pat ir FISU pasaulio universitetų trijulių (3×3) merginų krepšinio čempionėmis. VDU studentai – Europos universitetų trijulių krepšinio čempionai.

„LSKL ekipos lygiu nenusileidžia geriausioms NCAA komandoms. LSKL apskritai yra viena pajėgiausių pasaulyje, nors kartais to nevertiname, kadangi jau esame pripratę prie pergalių. Kai kuriems atrodo, kad tos pergalės ateina savaime, tačiau dėl to reikia nuolat dirbti ir vis judėti į priekį. Net priešingai – apginti čempionų titulus yra sudėtingiau, nei iškovoti pirmą kartą“, – akcentavo LSKL prezidentas R. Cibauskas.

LSKL komandos daugybę metų varžosi ir SELL žaidynėse, ir čia nuolat tarp lyderių lietuviai: ne kartą triumfavo Šiaulių universiteto, Lietuvos sporto universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai vaikinai, tarp merginų viena iš lyderių – LSU komanda.

LSKL žaidę krepšininkai – Lietuvos rinktinės pagrindas

vdu

LSKL čempionate žaidė ir patirties sėmėsi daug aukščiausio lygio krepšininkų, vėliau vilkėjusų ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėlius. Tarp jų ryškiausi – Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Renaldas Seibutis, Lukas Lekavičius, Eimantas Bendžius, Deividas Gailius, Rokas Giedraitis, Rokas Jokūbaitis, Gytis Masiulis, Gediminas Orelikas ir daug kitų žymiausių praeities ir dabarties krepšininkų – Lietuvoje mokslus baigę ir Lietuvos aukštosioms mokyklos atstovavę krepšininkai.

LSKL lyga šiems žaidėjams buvo puikus tramplynas į sporto aukštumas.

sutiktuves2sutiktuves

Trumpa R. Cibausko dosjė ir indėlis į sportą:

Rimantas Cibauskas gimė 1962 m. gruodžio 8 d. Šiaudviečiuose (Šilutės rajonas). Jis puikiai žinomas ne tik kaip krepšinio puoselėtojas, bet ir kaip Lietuvos ir Klaipėdos miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, ekonomistas, bendrovės „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas, direktorius, įvairių renginių rėmėjas, kuriam prieš kelerius metus Klaipėdoje buvo suteiktas “Klaipėdos metų filantropo” titulas.

Krepšinio pasaulyje Rimantas Cibauskas – itin ryškus ir turintis itin daug pareigybių: Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas, Lietuvos šeimų krepšinio lygos prezidentas, krepšinio komandų turnyrų „trys prieš tris“ organizatorius, krepšinio komandos “Time team” įkūrėjas, Lietuvoje įrengęs ir atnaujinęs daugybę “Time team” krepšinio aikštelių.

2022 metų liepos mėnesį R. Cibauskas Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos buvo apdovanotas Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

raudonos-rozes-700x438-60

Sveikatos ir jėgų Jums, Rimantai Cibauskai, kad galėtumėte pasiekti visko, ko trokšta Jūsų širdis. O širdyje ramybės.

Nuoširdžiai sveikina LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius, lygos komunikacijos atstovai Paulius Matulevičius ir Povilas Žarnauskas, treneriai, universitetų vadovybė bei visa LSKL bendruomenė.

Linkime Jums ir toliau išlikti pozityviam, optimistiškam bei skleisti šviesą Lietuvos krepšinio padangėje.

Stiprybės, sveikatos ir jėgų Jūsų darbuose bei kasdieninėje veikloje.

SU GIMIMO DIENA!

R. Cibauskascibas1
DD2DAF7C-270C-4C8F-ABED-C94C1ED74C1DCDA5AFC4-DF0E-477B-B5A1-18BDB1EB6AC7

 

 

 

 

Komentarai