VDU rektoriui Juozui Augučiui – LSKL prezidento sveikinimas

VDU rektoriui Juozui Augučiui – LSKL prezidento sveikinimas

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) taryba antrai kadencijai perrinko rektorių akademiką Juozą Augutį. VDU rektorius renkamas penkerių metų kadencijai. Jo kadencijos pradžia – spalio 1 d.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas ir LSKL administracija džiaugiasi, kad viena titUluočiausių LSKL komandų ir visa VDU bendruomenė – patikimose rankose.

„VDU komanda yra ne tik LSKL, bet ir visos mūsų šalies pasididžiavimas. Juk tai komanda, kuri daugybę kartų savo pergalėmis drebino Senąjį žemyną. Tai viena labiausiai tituluotų studentiško sporto komandų Lietuvoje ir Europoje. Iškovotų titulų – galybė. Net neabejoju, kad kiekvienas krepšinio sirgalius yra girdėjęs apie VDU žygdarbius. Linkiu, kad šios gražios krepšinio tradicijos būtų tęsiamos ir toliau. Nuoširdūs sveikinimai ir sėkmės jūsų kelyje“, – VDU rektoriui linkėjo LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.

Cibauskasvdu

Juozo Augučio biografijos faktai:

Akademikas Juozas Augutis yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, matematikas, buvęs Lietuvos energetikos instituto energetinio saugumo tyrimų centro vadovas, tarptautinės asociacijos ESRA narys, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, NATO programos „Mokslas taikai ir saugumui“ ekspertas, Lietuvos matematikų draugijos bei Lietuvos statistikų sąjungos narys. 2005 m. profesoriui buvo skirta Nacionalinė mokslo premija, 2012-aisiais – Pasaulio energetikos tarybos (PET) Lietuvos komiteto apdovanojimas-garbės ženklas už nuopelnus energijos srityje. 2019 m. jam įteiktos Prancūzijos Akademinių palmių ordino riterio insignijos.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad Vytauto Didžiojo universitetas turi didžiulį potencialą ir visas prielaidas pasiekti daugiau, nei yra pasiekęs šiandien. Įsipareigoju, kad ateinantys penkeri Universiteto gyvenimo metai taptų jo sukurtų ir išnaudotų galimybių metais“, – teigė naujai išrinktas rektorius.

Rektoriaus parengtoje 2020-2025 m. veiklos programoje numatoma universiteto darnios plėtros strategija, kurioje dėmesys skiriamas penkioms svarbiausioms sritimis: universiteto bendruomenei, keliui link tarptautinio mokslo universiteto, studijų ir studijavimo kokybei, autonomijos ir atsakomybės dermei, visuomeniškumui. Taip pat bus tęsiami integracijos procesai su Švietimo ir Žemės ūkio akademijomis, siekiama toliau stambinti universiteto akademinius darinius, sudaryti dar geresnes sąlygas studentams gauti tarpdisciplinines studijas.

Atskirą dalį strategijoje rektorius skiria ir universiteto vaidmeniui visuomenės raidai. Čia pagrindinė veiklos kryptis – universiteto autonomijos stiprinimas.

VDU_33VDU-komanda

vduVDU_Roma

vdu_prancuzijojevdu_palaikymas

vdu

Komentarai