XI LSKL čempionatas

2008 m. rugsėjo 30 d. Kauno sporto halėje prasidėjo 11-asis LSKL čempionatas.

Čempionato atidarymas pažymėtas rungtynėmis tarp Vytauto Didžiojo universiteto komandos, tris kartus tapusios Europos čempione, ir Kauno „Žalgirio“ komandos – Lietuvos krepšinio lygos čempionės. Rungtynėse kėliniai buvo sutrumpinti iki 8 minučių – 4 kėliniai po 8 min. Antrojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ persvėrė rezultatą 34:33 ir tik rungtynių pabaigoje įgijo žymų pranašumą ir nugalėjo VDU komandą 75:65.

Sezono atidarymo šventėje buvo prisiminti Lietuvos studentų krepšinio lygos signatarai, kuriems lygos prezidentas Rimantas Cibauskas įteikė lygos dešimtmečio atminimo ženklus.

Šiame čempionate įvyko pakeitimų. Klaipėdos universiteto merginų komanda tikimės laikinai paliko LSKL. Tad merginų grupėje dėl čempionių titulo kovos 7 komandos. Tačiau vaikinų I ir II grupėse komandų pagausėjo. Pirmoje grupėje – 10, po vieno sezono pertraukos grįžo Šiaulių universiteto komanda. Antroji grupė pasipildė LKKA-2 komanda, taigi dėl nugalėtojų vardo kovos net 12 antros grupės komandų.

Merginų grupėje antrus metus iš eilės triumfavo Mykolo Romerio universiteto merginos, kurios finale 84:77 nugalėjo VU (trenerė L. Berūkštienė) krepšinio komandą. Naudingiausia finalo rungtynių žaidėja tapo A. Rinkevičiūtė.

– Smagu, kad apsigynė titulą, – po pergalės sakė MRU treneris G. Vaitkus.

Vienuoliktojo LSKL sezono čempionato nugalėtojais vaikinų pirmoje grupėje tapo VDU krepšininkai, 78:72 po atkaklios kovos įveikę Šiaulių universiteto krepšininkus. Naudingiausiu finalo žaidėju tapo P. Jankūnas ir lenkia galvą prieš varžovus, kurie žaidė nuosekliai.

– Nesitikėjau, kad bus toks susidomėjimas ir tokios atkaklios rungtynės, – po finalo sakė VDU krepšininkas M. Kalnietis.

– Kovėmės iš visų jėgų, tačiau labiau pakovoti rungtynių pabaigoje buvo sunku. Varžovai buvo stipresni, – antrino ŠU krepšininkas M. Kuzminskas.

Vaikinų antros grupės finalo dramą išgyvenusi KTU-2 rinktinė (trenerė M. Ruzgienė) 80:79 įveikę VU rinktinę ir trečią kartą iš eilės tapo nugalėtojais. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas antrus metus iš eilės M. Stropus (KTU-2).

5. Kauno technologijos universitetas (KTU). Treneris Jonas Kurševičius
  6. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Vyr. trenerė Liucija Kalvaitienė, trenerė Galina Gamulienė
  7. Šiaulių universitetas (ŠU). Trenerė Zita Račkauskienė

Naudingiausia žaidėja Irma Raugaitė (KTU) (vid. 26,75 taškai per rungtynes)

Rezultatyviausia žaidėja per 1 rungtynes Giedrė Kirstukaitė (VPU) (45 taškai)

Aukščiausia žaidėja Gintarė Petronytė (MRU) (195 cm)

Vaikinų I grupės komandų galutinė rikiuotė:

1. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Vyr. treneris Arūnas Juknevičius, treneris Mindaugas Valančius
  8. LCC tarptautinis universitetas (LCC TU). Treneris Stacy Hollowell
  9. Kauno technologijos universitetas (KTU). Vyr. treneris Vitoldas Masalskis, treneris Henrikas Giedraitis
  10. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU). Treneris Robertas Ragauskas

Naudingiausias žaidėjas Jan Jurgo (VPU) (vid. 26,45 taškai per rungtynes)

Rezultatyviausias žaidėjas per 1 rungtynes Martynas Mažeika (KU) (42 taškai)

Aukščiausias žaidėjas Darius Šilinskis (VDU) (216 cm)

12. Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA). Treneris Algimantas Šatas

Naudingiausias žaidėjas Jonas Ročka (KK) (vid. 23,38 taškai per rungtynes).

2009 m foto11 2009 m foto10 2009 m foto9 2009 m foto8 2009 m foto7 2009 m foto6 2009 m foto5 2009 m foto4 2009 m foto3 2009 m foto2 2009 m foto1

XI LSKL „ŽVAIGŽDŽIŲ DIENA“

2008 m. gruodžio 14 d. Klaipėdoje LCC tarptautinio universiteto „Michelsen“ sporto centre įvyko 11-ojo LSKL sezono „Žvaigždžių diena“. Šį kartą Lietuvos studentų krepšinio lyga pakvietė aukštųjų mokyklų merginų ir vaikinų komandas dalyvauti estafetėse ir įvairiuose konkursuose.

Šventė prasidėjo komandine estafete, kurią sėkmingai baigė LKKA komanda – A. Žiegytė ir R. Barys. Merginų estafetės rungtyje nepralenkiamos buvo Š. Džiugelytė, G. Pekarskytė ir R. Dapkūnaitė iš Kauno technologijos universiteto, o jų pavyzdžiu pasekė KTU-2 vaikinų komanda, taip pat laimėję estafetę – L. Lukoševičius, M. Arlauskas ir I. Kaminskas.

Merginų tritaškių konkurse nepralenkiama buvo J. Šarkauskaitė iš LKKA komandos. Vaikinų konkurse susirinko net 16 dalyvių, o nugalėtoju tapo M. Petrauskas (LVA).

„Oro karaliaus“ konkursą antrus metus iš eilės laimėjo R. Danys (LKKA). Didžiausią žiūrovų triukšmą nugalėtojas sukėlė įdėjęs į krepšį per ant kėdės sėdintį krepšininką.

Pagrindiniu šventės akcentu tapo stilizuotas „Jūreivių“ ir „Piratų“ komandinės krepšinio rungtynės. Prieš rungtynes lygos prezidentas Rimantas Cibauskas kalbėjo:

– VDU krepšininkai tris kartus tapo Europos čempionais, o Lietuvos studentų rinktinė iškovojo pasaulio čempionų titulą. Tad pats laikas atsigręžti ir į sportininkų sugebėjimus auditorijose. LSKL įsteigė stipendijas vaikinui ir merginai, kurių mokymosi rezultatai geriausi po sesijų. Mes pasiryžę skatinti ne tik rezultatus aikštelėse, bet ir auditorijose.

O rungtynės įvyko iš tiesų neįprastai. Pirmąjį kėlinį rungtyniavo „Jūreivių“ ir „Piratų“ merginų atstovės, o po pertraukos jas pakeitė vaikinai. Atkaklią rungtynių pabaigą 87:82 vainikavo „Pirato“ J. Jurgo (VPU) dėjimas į krepšį ir šis krepšininkas su M. Navickaite (VPU) pripažinti naudingiausiais žaidėjais.