Nuoširdi užuojauta dėl prof. Vytauto Kaminsko mirties

Nuoširdi užuojauta dėl prof. Vytauto Kaminsko mirties

Lietuvos studentų krepšinio lyga (LSKL) ir akademinė bendruomenė gedi dėl Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Rektoriaus emerito ir Garbės profesoriaus, habilituoto daktaro Vytauto Kaminsko mirties.

LSKL prezedentas Rimantas Cibauskas pabrėžia, kad tai buvo žmogus, kuris itin vertino ir ilgus metus nuoširdžiai rūpinosi bei puoselėjo studentų krepšinį. Jo vadovavimo VDU universitetui metais VDU krepšinio komanda pakilo į neregėtas aukštumas ir studentų krepšinio madas tiek Lietuvoje, tiek Europoje diktuoja iki šiol.

Prof. Vytautas Kaminskas mirė eidamas 76-uosius gyvenimo metus.

Mirtis – tai slenkstis, bet ne pabaiga,

Brangiausi žmonės eina ir palieka…

Tačiau nuo jų nusidriekia šviesa,

Ir atminty gyvi išlieka.

Mes visi bejėgiai prieš lemtį ir mirtį, tačiau bent šia užuojauta norime palengvinti praradimo skausmą.

rek rek1

rek3rek5

rek6rek7 rek8 rek9

rek4rek2

Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo prof. Vytautas Kaminskas aktyviai įsijungė į mokslo ir studijų sistemos pertvarką. Dalyvavo rengiant Mokslo ir studijų (1991 m.) bei Aukštojo mokslo (2000 m.) įstatymus, Mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų ir pedagogų pareigų klasifikavimo ir darbo apmokėjimo sistemą (1991 m.), Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių mokslo vardų sistemos bendruosius nuostatus (1992 m., 1996 m.), Valstybės biudžeto aukštosioms mokykloms skirstymo metodiką (1994 m.), metodiką studijų kainai ir valstybės biudžeto subsidijoms apskaičiuoti (1996 m.), Aukštojo mokslo sistemos 2006–2010 m. plėtros planą ir kitus įstatymų įgyvendinamuosius teisės aktus.

Išrinktas Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentu, iniciavo bendradarbiavimo su Lietuvos Pramoninkų konfederacija (2004 m.) ir Lietuvos Vyskupų konferencija (2006 m.) memorandumus, siekdamas suartinti universitetų bendruomenes su institucijomis, kurios labiausiai lemia tautos materialinę ir dvasinę gerovę.

Prof. Vytautas Kaminskas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Šv. Popiežius Silvestro ordino Komandoro kryžiumi, Latvijos Respublikos Trijų žvaigždžių ordino karininko kryžiumi, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde, Sporto Komandoro garbės ženklu, medaliu, skirtu narystei Europos Sąjungoje ir NATO pažymėti, VDU aukso medaliu.

LSKL nuoširdžiai užjaučia V. Kaminsko artimuosius ir visą VDU bendruomenę.

Komentarai