LSKL ketvirtfinalio kovos: namuose krito čempionai, kitose rungtynėse - intrigos prieskoniai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate jau pirmosios ketvirtfinalio rungtynės pažėrė staigmenų ir kaitino žiūrovų aistras, o trys iš keturių ketvirtfinalio dvikovų sprendėsi paskutinėmis susitikimo sekundėmis. 

VDU gavo antausį nuo LSU

Tarp netikėčiausių rezultatų būtų galima išskirti daugkartinių LSKL ir Europos studentų čempionų Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pralaimėjimą namuose prieš Lietuvos sporto universitetą (LSKL) - 98:99 (17:27, 25:15, 23:29, 33:28).

Iki tol vos vieną pergalę per sezoną iškovoję LSU sugebėjo įveikti iki tol vien pergalėmis (8 pergalės) žingsniavusius VDU krepšininkus. Skirtumas prieš atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes trapus - vos 1 taškas, tačiau tai LSU ekipai prieš dvikovą savo aikštėje suteikia psichologinio pranašumo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

LSU ekipos treneris Ramūnas Butautas pripažino, kad šįkart ekipai didelio impulso suteikė Kristupas Žemaitis, ne tik puikiai dirigavęs komandai, bet ir surinkęs 13 taškų, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų ir po krepšiais atkovojęs 6 kamuolius.

LSU gretose rezultatyviausiai žaidė Emilis Maziliauskas, surinkęs 24 taškus (2/4 dvit., 5/7 trot., 5/6 baudos, 26 naud. balai). Kajus Vizgirdas prie pergalės pridėjo 19 taškų, Ugnius Kundrotas - 17 tšk.

VDU bandė gelbėti 31 tašką pelnęs Titas Januševičius (6/10 dvit., 6/9 trit., 1/1 baudos met., 3 rez. perd., 30 naud. balų) ir 23 taškus pelnęs Adomas Sidarevičius (6/9 dvit., 2/6 trit., 5/6 baudos, 9 rez. perd., 29 naud. balai). Dvigubu dubliu pasižymėjo Augustinas Mikštas - 16 taškų ir 10 atk. kam., Matas Repšys pelnė 13 taškų.

„Pagrindinė krepšinio tiesa yra tokia: varžovas žaidžia taip, kaip jam leidžia kita komanda. Mes šįkart LSU žaidėjams leidome tapti super žaidėjais. Mes dar nepradėję žaisti mąstėme, kad esame nugalėtojai. Tai - didžiausia blogybė ir klaida“, - po rungtynių kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Tuoj pat jis dar apeliuodamas į savo žaidėjus ironiškai pridūrė: „Visos gynybos sistemos yra geros, tik turi vieną minusą, kad jos niekada neveikia, jei net nebandai gintis. Jau pirmame kėlinyje buvo tokia situacija, kai kamuolį nukritęs sugriebė vienas iš mūsų žaidėjų, o tuoj pat prie jo prišoko trys LSU krepšininkai. Šalia stovėjo du mūsų žaidėjai ir tarsi susikišę rankas į kišenes žiopsojo, nebandė kovoti. Kai aikštėje nėra kovingumo, kaip gali laimėti?“ - klausė A. Juknevičius.

Jis tikisi, kad jo žaidėjai padarys išvadas ir ateinantį pirmadienį LSU aikštėje kausis su visai kita energija ir nusiteikimu.

„Žinoma, po tokių rungtynių labai neramu, juolab, kad žinome, kad LSU gretose yra dar nepanaudotų kozirių, juk jie savo gretose turi dar šį sezoną LSKL nerungtyniavusius Deividą Sirvydį, Paulių Danusevičių, taip pat Karolį Giedraitį, Robert Subotkevič ir dar būrį pajėgių krepšininkų. Jų sudėtis - išties pajėgi. Labai tikiuosi, kad mano komandos žaidėjai turės savigarbos  ir profesionalumo įrodyti, kad gali žaisti kitaip“, - pabrėžė A. Juknevičius.

LSU strategas Ramūnas Butautas, paklaustas kaip pavyko nuteikti savo žaidėjus, tokiai kietai kovai, atsakė: „Čia yra atkrintamosios rungtynės, tad visi supranta, kad reikia atiduoti dvigubai daugiau energijos. Džiaugiuosi, kad visi aikštėje buvę žaidėjai įnešė savo indėlio į šią pergalę. Neprarandu vilties, kad atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse komandą dar pasistiprinsime ir duosime kovą. Mes varžovus gerbiame, bet nieko nebijome“, - teigė R. Butautas.    

MRU laimėjo nervų karą

Dar viena įtempta ir iki paskutinių sekundžių ketvirtfinalio kova vyko Kauno kolegijos (KK) aikštelėje. Čia šįkart nervų karą vos 2 taškų skirtumu - 90:88 (22:19, 21:23, 30:22, 17:24) laimėjo svečiai - Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai.


Iki dvikovos pabaigos likus 3,5 min. MRU pirmavo dviženkliu skirtumu - 87:77, tačiau visgi dvikovos baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Likus 14 sekundžių KK žaidėjas Vytautas Jakubaitis taikliu tritaškiu sumažino atsilikimą iki 2 taškų - 88:90, dar kitoje atakoje sugebėjo perimti kamuolį, tačiau rezultatyvios atakos suregzti nebepavyko.

MRU gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Danielius Kasparas. Jis pataikė 9 iš 15 dvitaškių, 1 iš 3 tritaškių, 1 iš 1 baudos metimą, po krepšiais atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

18 taškų prie vilniečių pergalės pridėjo Lukas Pivoriūnas, 17 (11 atk. kam.) - Geraldas Jonaitis, 13 - Aistis Lukoševičius, 12 - Dividas Momkus.

KK gretose sunkiai sustabdomas buvo 27 taškus pelnęs Šarūnas Valunta (8/13 dvit., 3/9 trit., 2/4baudos, 2 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud. balas). Po 16 taškų surinko Paulius Kazlauskas ir Paulius Blieka (16 atk. kam., 32 naud. balai).

MRU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 47:39, tačiau šiek tiek dažniau klydo - 18 ir 12 klaidų.

„Šios rungtynės man priminė linksmuosius kalnelius - tai susikrauname solidesnį skirtumą, tai vėl pasipila klaidos ir vėl viskas nuo pradžių. Šįkart pabaigoje mums pasisekė. Viena klaidelė ar neatkovotas kamuolys galėjo rezultatą pakreipti ir į varžovų naudą. Atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes žaisime namuose, skirtumas - labai slidus - vos 2 taškeliai. Tikiu, kad namuose tikrai nebus lengva, jei norime išsaugoti teigiamą rezultatą, reikės kantriai iš visų jėgų dirbti“, - sakė MRU treneris Mindaugas Sakalauskas.

KK ekipos treneris Šarūnas Stanionis teigė, kad šįkart nuo jo komandos nusisuko sėkmė.

„Varžovai pataikė daug labai sudėtingų metimų per rankas. O kai esi besivejančiųjų vaidmenyje, tokie metimai labai "duoda" per galvą. Esame šiek tiek nusivylę. Iš šių rungtynių tik vienas teigiamas dalykas, kad panaikinome dviženklį skirtumą ir į atsakomąsias rungtynes vyksime tik su dviejų taškų deficitu. Mūsų tikslas Vilniuje - laimėti bent 3 taškeliais ir žengti į pusfinalį“, - kalbėjo Kauno kolegijos komandos treneris.

LCC atsitiesė antroje rungtynių pusėje

Intrigos netrūko ir Klaipėdoje, kur savo aikštėje kovėsi LCC tarptautinis universitetas (LCC) ir Kauno technologijos universitetas (KTU). Aikštės šeimininkai antrajame kėlinyje atsilikinėjo 15 taškų skirtumu - 23:38, tačiau antroje rungtynių pusėje sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir galiausiai klaipėdiečiai dvikovą laimėjo 8 taškų skirtumu - 93:85 (16:25, 21:19, 27:19, 29:22).

Rungtynėse netrūko emocijų: LCC žaidėjas Paulius Narvilas buvo nubaustas technine pražanga, po techninę pražangą užsidirbo ir abiejų komandų atsarginiai suoleliai.

LCC komandą į pergalę vedė Kornelijus Zikas, pelnęs daugiau nei trečdalį komandos taškų - net 34. Jis pataikė 10 iš 11 dvitaškių, 4 iš 8 tritaškių, 2 iš 3 baudas, po krepšiais atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko net 52 naudingumo balus.

Prie LCC ekipos pergalės 16 taškų pridėjo Nikita Sokolov, 15 taškų - Paulius Narvilas.

KTU komandai 27 taškus pelnė Gedas Jucius (1/3 dvit., 7/10 trit., 4/4 baudos, 3 atk. kam., 29 naud. balai), 20 taškų pridėjo Emilis Bartnikas, o kitų KTU žaidėjų pasirodymas buvo blankus.

„Neramina tai, kad žaidėme labai skirtingas dvi rungtynių puses. Tik antroje rungtynių pusėje sugebėjome pabusti. Mes tokia komanda, kuri kasdien kartu treniruojamės, žaidžiame ir Regionų krepšinio lygoje, tad susižaidimas ir komandinis darbas turėtų būti mūsų stiprybė, tačiau vis neišvengiame bangų. Ir taip visą sezoną. Žinoma, džiaugiamės pergale, tačiau suprantame ir tai, kad išvykoje bus labai sunku. Skirtumas - mažas, bet, žinoma, mūsų tikslas - atsilaikyti ir prasibrauti į pusfinalį“, - kalbėjo LCC komandos treneris Gytis Krugelevičius.

KTU treneris Lukas Šimkus apgailestavo, kad leido aikštės šeimininkams panaikinti dviženklį taškų skirtumą ir galiausiai pralaimėjo.

„Sunku paaiškinti, kas nutiko antroje rungtynių pusėje. Atrodė, kad lyg ir viskas gerai, kontroliavome rungtynes, bet vienu metu tarsi viskas sugriuvo: nebesilaikėme žaidybinio plano, neapsigynėme, nebekovojome dėl kamuolių ir varžovai, pajutę žaidimą, perėmė iniciatyvą. Liūdnoka, kad taip viskas susiklostė, bet dar niekas nėra prarasta. 8 taškai - panaikinamas rezultatas. ą ir bandysime įrodyti namuose“, - sakė KTU treneris.  

Vicečempionus už pakarpos traukė Oskaras Pleikys  

Nemažai intrigų tris kėlinius kėlė vicečempionų Klaipėdos universiteto (KU) ir bronzinių prizininkų Vilniaus universiteto (VU) akistata Klaipėdoje. Vilniečiai po dviejų kėlinių priekyje buvo 7 taškais - 58:51, po trijų kėlinių 1 tašku - 74:73, tačiau galiausiai svečiai pristigo jėgų, palūžo ir klaipėdiečiai šventė pergalę net 18 taškų skirtumu - 105:87 (28:27, 23:31, 22:16, 32:13).

Klaipėdos komandą į priekį tempė Vilniaus „Ryto“ aukštaūgis Oskaras Pleikys. Jis per beveik 33 minutes pelnė 29 taškus (12/17 dvit., 5/7 baudos), po krepšiais atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 39 naudingumo balus.

Edgaras Priebys prie klaipėdiečių pergalės pridėjo 17 taškų, Gabrielius Mažeika - 16, Erikas Kubilius - 14, Mantas Ruikis - 13 tšk. (1/8 trit.).

Klaipėdiečiai savo aikštėje tritaškius metė vos 20 proc. taiklumu (pataikė vos 5 iš 25 bandymų).

Vilniaus universiteto gretose 18 taškų surinko Tautvydas Rimkus, po 15 - Dovydas Rimkus ir Lukas Valantinas, 12 - Ignas Venskus, 10 - Kristupas Kenešis.

Klaipėdiečiai akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 45:28.


„Noriu padėkoti žaidėjams už kovą iki paskutinės minutės. Tai dar kartą įrodo, kad reikia kantriai kautis visas 40 minučių ir teigiamo rezultato anksčiau ar vėliau sulauksi. Tris kėlinius turėjome vargo, tačiau galiausiai pavyko perlaužti rungtynes ir susikrauti solidų skirtumą. Tuo ir džiaugiamės. Tie, kas mato tik rezultatą, gali pagalvoti, kad buvo lengva, tačiau reikėjo tikrai išlieti daug prakaito. VU komanda - tikri kovotojai ir Vilniuje lengvų rungtynių tikrai nesitikime. Svarbiausia nuteikti vyrus į sostinę vykti ne išlaikyti jau susikrautos persvaros, o su vienu tikslu - siekti dar vienos pergalės“, - akcentavo KU treneris Mindaugas Stašys.

Vilniečių ekipos strategas Rimantas Kaminskas po šios dvikovos savo žaidėjams priekaištų neturėjo.

„Vaikinai kovėsi išties gerai, tikrai nuoširdžiai dirbo, tiesiog ketvirtajame kėlinyje pristigome jėgų. Apmaudu, kad klaipėdiečiams pavyko susikrauti gana didelį skirtumą prieš atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes, tačiau nuleisti rankų tikrai nežadame. Neįmanomų dalykų nėra, kol turime šansą, tol kausimės ir kabinsimės“, - teigė VU ekipos treneris.

Atsakomosios LSKL ketvirtfinalio rungtynės vyks vasario 26 dieną (pirmadienį) LSU, KTU, VU ir MRU aikštelėse.

Ketvirtfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės - namuose ir išvykoje ir skaičiuojamas dviejų rungtynių taškų santykis.

2024 m. kovo 4 ir 11 dienomis bus žaidžiamos pusfinalio rungtynės iš dviejų rungtynių (bus skaičiuojamas taškų santykis). Pirmos rungtynės žaidžiamos aukštesnę vietą I etape užėmusios komandos aikštėje. Komandos žaidžia tokia tvarka: 1 pusfinalis - C1 - C4; 2 pusfinalis - C2 - C3.

Didysis ir mažasis finalas planuojamas 2024 m. kovo 18 d. iš vienų rungtynių.

2023/2024 m. LSKL XXVI čempionato vaikinų grupės komanda nugalėtoja įgis teisę atstovauti Lietuvos studentų sportui Europos universitetų žaidynėse krepšinio čempionate, kuris vyks 2024 m. liepos 12-24 d. Vengrijoje.