VDU puolimo mašina pervažiavo VU, pirmoji KK pergalė ir neklumpantys LCC studentai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate šįkart buvo ir sutriuškinimo elementų ir banguotos kovos su intrigos prieskoniu. Šį sezoną pralaimėjimo kartėlio nepatyrusios išlieka tik dvi ekipos – daugkartiniai čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai ir LCC tarptautinio universiteto studentai.

VDU namuose pademonstravo puolimo bangą

Ketvirtąją iš eilės pergalę iškovojo VDU krepšininkai. Jie šįkart savo žiūrovų akivaizdoje net 33 taškų skirtumu – 126:93 (33:19, 30:20, 32:22, 32:32) sutriuškino praėjusio sezono bronzinius prizininkus Vilniaus universiteto (VU) krepšininkus.

Jau po pirmųjų 2 kėlinių buvo aišku, kad be kelių savo lyderių į Kauną atvykę vilniečiai šįkart intrigos nesukurs – dar iki didžiosios pertraukos VDU susikrovė 24 taškų pranašumą – 63:39.

Antra rungtynių pusė buvo daugiau formalumas, tačiau VDU nemažino tempo ir smaginosi po vilniečių krepšiu.

VDU komandą į pergalę vedė Adomas Sidarevičius, pelnęs 28 taškus (5/9 dvit., 5/7 trit., 3/3 baudos, 2 atk. kam., 6 per. kam., 11 rez. perd.) ir surinkęs 40 naudingumo balų.

Ričardas Butkus prie pergalės pridėjo 20 taškų (22 naud. balai), Domas Uosis – 19 tšk. (6 perimti kamuoliai, 18 naud. bal.), Gabrielius Čelka – 13 tšk. (5 atk. kam., 22 naud. bal.), Augustinas Mikštas – 13 tšk. (7 atk. kam.).

VU (3 pergalės, 1 pralaimėjimas) gretose išsiskyrė Lukas Valantinas, pelnęs 21 tašką ir po krepšiais atkovojęs 10 kamuolių, Ignas Venskus surinko 20 taškų, Martynas Boboriko – 13 taškų.

VU daugiau nei dvigubai dažniau klydo – 29 prieš 14 varžovų klaidų.

„Norint pasipriešinti VDU, reikia atsivežti pajėgiausią sudėtį ir į kišenę įsidėti sėkmės faktorių, o mes šiandien nei vieno, nei kito neturėjome. Suklysti 29 kartus – nedovanotina. Mes šį sezoną sužaidėme ir geresnių, ir blogesnių rungtynių, bet tokių blogų dar neturėjome“, – pripažino VU treneris Rimantas Kaminskas.

Jis pripažino, kad jo žaidėjams rankos nusileido po taiklių VDU tritaškių.

„Ypač jie mus savo tritaškiais žudė pirmus du kelinius, kai metė 54 procentų taiklumu. Skaudus pralaimėjimas, bet svarbiasia – nepanikuoti, o iš tai priimti kaip pamoką ateičiai. Visgi, pirmąjį LSKL ratą A grupėje baigėme antroje pozicijoje, tai – nėra blogai“, – bandė save guosti VU treneris.

VDU komandos strategas Arūnas Juknevičius pripažino, kad tikėjosi rimtesnės kovos.

„Buvome nusiteikę rimčiau pakovoti dėl pirmosios vietos grupėje, tačiau šįkart varžovai neturėjo kelių lyderių ir mes ramiai sau rinkome taškus. Gerai tai, kad žaidėjai, pamatę priešininkų sudėtį, neatsipalaidavo ir kovėsi taip, kaip buvo nusiteikę prieš rungtynes“, – sakė VDU treneris A. Juknevičius.

Kaune – 54 Tautvydo Baltrušaičio naudingumo balai

Pirmąją sezono pergalę LSKL čempionate Kauno kolegijos (KK) krepšininkai iškovojo savo žiūrovų akivaizdoje – 23 taškų skirtumu – 93:70 (23:15, 12:17, 32:16, 26:22) nugalėjo Vilnius TECH komandą.

Po dviejų kėlinių komandas skyrė vos vos 2 taškai – 35:32, tačiau trečiąjį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo galingai ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą, kurio taip ir nebeišbarstė.

KK gretose sunkiai sulaikomas buvo net 32 taškus pelnęs (11/12 dvit., 2/4 trit., 4/4 baudos, 14 atk. kam., 4 rez. perd., 3 perimti kamuoliai) ir 54 naudingumo balus surinkęs Tautvydas Baltrušaitis.

Mintautas Bulanovas prie pergalės pridėjo 18 taškų, Vytautas Jakubaitis – 11 taškų.

Vilniečių ekipos gretose išsiskyrė 32 taškus (7/11 dvit., 5/11 trit., 3/4 baudos, 4 atk. kam. 5 rez. perd.) pelnęs ir 34 naudingumo balus surinkęs Benas Aleliūnas. Haroldas Pagužinskas surinko 12 taškų, Marius Gruodis – 8 tšk.

KK laimėjo kovą po krepšiais – 49:33.

Po pirmosios sezono pergalės KK treneris Šarūnas Stanionis sakė, kad juos užkūrė praėjusios savaitės iki paskutinių sekundžių kova su VU krepšininkais.

„Pajutome, kad galime patriukšmauti, užsikūrėme ir tęsiame tą bangą. Šiemet turime kovingą komandą ir dar patriukšmausime“, – akcentavo KK treneris.

Dar atsisveikindamas jis teigė, kad komanda šią pergalę paminės bendru pasisėdėjimu pirtelėje.

„Nusipelnėme“, – šyptelėjo jis.

Vilnius TECH ekipos treneris Gintaras Šerkšnas teigė, kad žaidėjai kovėsi pagal savo lygį.

„Pirmus du kėlinius dar bandėme laikytis – skirtumas nebuvo tks didelis. Žinant tai, kad žaidėme išvykoje ir be kelių savo žaidėjų, panašiai ir turėjo nutikti. Antrame LSKL rate daugiau rungtynių žaiime namuose, stengsimės pasirodyti geriau ir atsirevanšuoti varžovams“, – kalbėjo VGTU treneris.

KK su 1 pergale ir 2 pralaimėjimais A grupėje užima trečiąją vietą, o Vilnius TECH su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais – ketvirti.

LCC komandos kapitono šou

Antrąją iš eilės pergalę B grupėje iškovojo LCC tarptautinio universiteto studentai. Šįkart jie namuose banguotose rungtynėse turėjo vargo su Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekipa, tačiau dvikovos pabaigoje visgi varžovus palaužė rezultatu 93:88 (23:23, 17:27, 22:16, 31:22).

Po dviejų kėlinių MRU pirmavo dviženkliu skirtumu – 50:40, tačiau antroje rungtynių pusėje užsikūrę klaipėdiečiai galiausiai dvikovos pabaigoje pademonstravo šaltesnius nervus ir iškovojo pergalę.

Abi komandos savo gretose turėjo vos po 7 žaidėjus.

Šįkart klaipėdiečių ekipą į priekį tempė itin kovingai nusiteikęs komandos kapitonas Nikita Sokolov. Ji per šiek tiek daugiau nei 38 minutes pelnė 35 taškus (7/12 dvit., 6/12 trit., 3/3 baudos, 6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir surinko 37 naudingumo balus.

Bogdan Milutinovič prie pergalės pridėjo 22 taškus (5/5 dvit., 4/8 trit.), Jan Serafimov – 10 taškų.

MRU gretose Aistis Lukoševičius surinko 19 taškų, Danielis Kasparas – 16, Paulius Kazlovas – ąė, Deividas Momkus – 13, Gytis Stankevičius – 10 tšk.

„Šįkart išsigelbėjome. Tą impulsą mums davė kovingasis komandos kapitonas Nikita Sokolov. Jis tuo noru nugalėti užvedė ir kitus komandos žaidėjus. Banguotos rungtynės, bet tikslas – pergalė – pasiekta“, – džiaugėsi LCC ekipos treneris Gytis Krugelevičius.

Tuo tarpu MRU treneris Mindaugas Sakalauskas apgailestavo, kad šįkart jo komandai pabaigoje pritrūko sėkmės ir labiau apgalvotų žaidėjų sprendimų.

„Kai kuriose situacijose neapsigynėme, neįmetėme iš po krepšio ir varžovai perlaužė dvikovos eigą“, – trumpai situaciją nušvietė MRU treneris.

LCC komanda vienintelė B grupėje išlieka be pralaimėjimų (2 pergalės) ir užima pirmąją vietą, o MRU su 1 pergale ir 2 pralaimėjimais rikiuojasi trečioje pozicijoje.