LSKL čempionate sužaistas pirmasis ratas: staigmenos ir komandų išsidėstymai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate sužaistos dar dvejos rungtynės, kuriomis baigėsi pirmasis čempionato ratas. Be pralaimėjimų žygiuoja dvi komandos: A grupėje – praėjusio sezono čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, B grupėje – LCC tarptautinis universitetas.

Jei toks rezultatas VDU ekipai buvo prognozuojamas, tai kitai be nuostolių rungtyniaujančiai LCC ekipai iš Klaipėdos – savotška staigmena.

Pastarosios komandos krepšininkai, treniruojami Gyčio Krugelevičiaus, paskutiniame pirmojo čempionato rato mače išvykoje rezultatu 92:85 (22:20, 25:18, 21:31, 24:16) įveikė Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentus.

Į Kauną vos septyniese atvykę klaipėdiečiai demonstravo kovingumą ir į didžiąją pertrauką iškeliavo susikrovę 9 taškų persvarą – 47:38.

Tačiau LCC krepšininkų nuotaikos per pertrauką nebuvo itin pakilios, kadangi dar iki jos nykščio traumą patyrė komandos kapitonas Nikita Sokolov.

Negana to, antroje rungtynių pusėje penktąją pražangą gavo klaipėdiečių žaidėjas Mantas Litvinas. Taigi, klaipėdiečiams, galintys žaisti, liko vos penki.

Po trijų kėlinių minimalia persvara priekyje jau buvo aikštės šeimininkai – LSU krepšininkai – 69:68.

Visgi, ketvirtajame kėlinyje LCC tarptautinio universiteto krepšininkai rungtyniavo tiksliau ir išplėšė pergalę rezultatu 92:85.

LCC komandą į pergalę vedė Kornelijus Zikas, pelnęs 27 taškus (6/10 dvit., 4/10 trit., 3/3 baudos, 7atk. kam.) ir surinkęs 28 naudingumo balus. 24 taškus pridėjo Kasparas Jonauskas, 15 – Paulius Narvilas, po 10 – Bogdan Milutinovič ir Mantas Litvinas.

LSU gretose po 17 taškų surinko Tomas Jukna ir Emilis Maziliauskas, 15 – Lukas Kuzmickas, 10 – Ugnius Kondrotas.

LCC krepšininkai nežymiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 36:28.

„Smagu pirmąjį LSKL čempionato ratą baigti be pralaimėjimų, bet pasakysiu atvirai: buvo labai neramu, kad koks žaidėjas negautų traumos. Ką tada būtume darę? Į Kauną atvykome vos septyniese, o po Nikotos Sokolov nykščio traumos ir Manto Litvino penktos pražangos buvome likę vos penkiese. Viskas gerai, kas gerai baigėsi – šįkart išsikapstėme ir susitelkę laimėjome“, – šyptelėjo LCC tarptautinio universiteto komandos treneris Gytis Krugelevičius.

ELMedija nuotr.

Pasiteiravus, ar jam pačiam didelė staigmena, kad pirmąjį LSKL čempionato ratą pavyko baigti be suklupimų, G. Krugelevičius atsakė: „Na maloniausia staigmena buvo tai, kad pavyko nugalėti praėjusio sezono vicečempionus Klaipėdos universiteto krepšininkus ir gana solidžiu skirtumu – 111:94. Mes garsiai nekalbame apie finalinius ketvertus ar panašius tikslus, mūsų tikslas – kuo geriau pasirodyti kiekvienose rungtynėse, dėl pergalės atiduoti širdį. O kai stengiesi ir aukojiesi, sėkmė anksčiau ar vėliau atsisuka į tavo pusę.“

Kauno derbyje – Kauno kolegijos pergalė

Kaune vykusiame A grupės susitikime tarp aikštės šeimininkų Kauno kolegijos (KK) krepšininkų ir Kauno technologijos universiteto (KTU) žaidėjų, baigėsi solidžia aikštės šeimininkų pergale rezultatu 96:72 (29:16, 26:16, 16:21, 25:19).

Kauno kolegijos studentai šįkart jautį griebė už ragų, greitai susikrovė dviženklę persvarą – 29:16, o iki didžiosios pertraukos skirtumą dar padidino – 55:32.

Antra rungtynių pusė buvo daugiau formalumas.

Kauno kolegijos gretose išsiskyrė po 19 taškų surinkę Tautvydas Baltrušaitis ir Mintautas Bulanovas, 14 taškų pridėjo Paulius Blieka, 12 – Paulius Kazlauskas, 10 – Vytautas Jakubaitis.

KTU komandą nuo didesnio sutriuškinimo gelbėjo Germantas Bumblys, surinkęs 17 taškų, Augustas Gaivenis pelnė 11 taškų, Emilis Bartninkas – 10 tšk.

KTU suklydo vos 6 kartus, KK – 11 kartų, tačiau aikštės šeimininkai šiek tiek geriau kovojo po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 43:37.

„Džiaugiuosi, kad tarp žaidėjų užsimezgė geras tarpusavio ryšys: gerai dalijomės kamuoliu, buvome užsikūrę nuo pat susitikimo pradžios. Galėjau ramiai stebėti rungtynes, nes greitai atitrūkome ir laikėme žaidimo gijas savo rankose. Po pirmojo rato savo grupėje esame treti ir bandysime šios pozicijos neužleisti“, – sakė KK komandos treneris Šarūnas Stanionis.

Kitokios nuotakos tvyrojo KTU komandos stovykloje.

„Po gana sėkmingos kovos prieš VDU ekipą manėme, kad gal jau radome savo žaidimą, tačiau šįkart rungtynės parodė, kad – ne. Leidome varžovas mesti lengvus metimus, o patys nepataikėme į krepšį nei iš gerų padėčių. Reikia žaidėjams suprasti, kad niekas lengvų pergalių nedalins, reikia patiems labiau norėti ir išsikovoti“, – teigė KTU treneris Lukas Šimkus.

Antrasis LSKL čempionato ratas prasidės 2024 metų sausio 15 dieną.

LSKL čempionato lentelė po pirmojo rato (pergalės, pralaimėjimai):

A grupė

  1. VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS 4/0
  2. VILNIAUS UNIVERSITETAS 3/1
  3. KAUNO KOLEGIJA 2/2
  4. VILNIUS TECH 1/3
  5. KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS 0/4

B grupė

  1. LCC TARPTAUTINIS UNIVERSITETAS 3/0
  2. KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS 2/1
  3. MYKOLO ROMERIO UNIVERSITETAS 1/2
  4. LIETUVOS SPORTO UNIVERSITETAS 0/3